Haberler

Imany Bursa’yı coşturdu

Font Boyutu

18 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

Imany Bursa’yı coşturdu
- 55. Uluslararası Bursa Festivali, dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Imany’i Bursalı hayranlarıyla buluşturdu.
- Imany, müzik listelerini altüst eden şarkılarıyla Bursa’da muhteşem bir konsere imzasını attı.

BURSA – Türkiye’nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olma özelliği taşıyan ‘55. Uluslararası Bursa Festivali’, dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Imany’i ağırladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 55.’si düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Festivali’, dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Imany’i Bursalı hayranlarıyla buluşturdu. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda gerçekleştirilen konserde sahneye çıkan genç şarkıcı, müzik listelerinin zirvesine yerleşen şarkılarıyla muhteşem bir geceye adını yazdırdı.
Kendine özgün tarzı ve sempatik tavırlarıyla izleyicilerini etkileyen Imany, müzikal yolculuğuna tat veren soul, folk ve blues türlerini harmanladığı repertuarıyla Bursa’da gönülleri fethetti. ‘Altın Plak’ ödüllü şarkıcı, ‘The Shape of a Broken Heart’ adlı ilk albümündeki eserlerle, son dönemde büyük ses getiren ‘Don’t be so shy’ şarkısının yanı sıra yeni çıkacak albümünden de şarkılar söyledi. Imany, dünya listelerinde bir numara olan şarkılarını Bursa’da canlı performansla seslendirirken, eğlenceli sahne şovuyla da sevenlerini doyasıya eğlendirdi. Hayranlarının da şarkılarına eşlik ettiği Imany, keyifli konserin sonunda ayakta alkışlandı.
Imany, konserin ardından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik ile kuliste bir araya geldi. Bursa’ya ilk kez geldiğini söyleyen Imany, dinleyicileriyle bir arada olmaktan ve eğlenceli konserinden dolayı çok heyecanlı ve mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.

‘55. Uluslararası Bursa Festivali Programı’
20 Mayıs – İstanbul Devlet Opera ve Balesi, ‘Dansın Rengi’
22 Mayıs – İzmir Devlet Opera ve Balesi, ‘Çakırcalı Efe’
24 Mayıs – Incognito
25 Mayıs – Monica Bulanda
29 Mayıs – Müziğin ustalarıyla ‘Gazino Show’ (Neşe Karaböcek, Seçil Heper, Seyyal Taner, Semiha Yankı, Ersan Erdura, Nur Yoldaş, Ercan Turgut, Tülay Özer, Bilgen Bengü, Funda)
30 Mayıs – Fuat Saka & Niyazi Koyuncu & Karmate
31 Mayıs – Aşkın Nur Yengi & Harun Kolçak
1 Haziran – Candan Erçetin
2 Haziran – The Dire Straits, Experience
4 Haziran – İlhan İrem
7 – 12 Temmuz – 30. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 18.05.2016 | Okunma sayısı:2291

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu