Haberler

İlk yardım hayat kurtarır

Font Boyutu

17 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

İlk yardım hayat kurtarır
- Büyükşehir’de ilk yardım seferberliği
- Büyükşehir Belediyesi personelini ‘İlk Yardım’ konusunda bilgilendiren eğitimlerde ‘İlk yardım hayat kurtarır’ mesajı verildi.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi personelini ‘İlk Yardım’ konusunda bilgilendiren eğitimlerde ‘İlk yardım hayat kurtarır’ mesajı verildi.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından belediye personeline yönelik ‘İlk Yardım’ konulu eğitim seminerleri veriliyor. Kişilerin hem kendileri hem de çevrelerinde oluşabilecek kaza ve yaralanmalara karşı hayat kurtarmayı, olabilecek tehlikeleri en aza indirmeyi amaçlayan eğitimler ayda 2 grup olarak gerçekleştiriliyor. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan tüm personelin ilk yardım konusunda bilgilenmesi hedeflenen eğitimde, teorik ve pratik bilgiler verildi. Tayyare Kültür Merkezi’nde 2 gün süren eğitim, Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü’nde görevli olan hemşireler Emine Özdil ve Fatma Yılmaz tarafından verildi. Katılımcılara eğitim sonunda katılım belgeleri de dağıtıldı. Eğitime katılanlar, bundan böyle ilk yardım gereken hallerde daha bilinçli müdahalelerde bulunabilecek. Sağlık konusunda farkındalık kazanmayı ilke edinen eğitimler, belediye personeline ve halka yönelik olarak farklı konularda da gerçekleştirilmeye devam edecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.11.2014 | Okunma sayısı:1329

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir