Haberler

İhtisas kursiyerinden 3. sergi

Font Boyutu

12 OCAK 2015

BASIN BÜLTENİ

İhtisas kursiyerinden 3. sergi
- BUSMEK Minyatür ve Tezhip kursiyerlerinden Esma Sakin, 3. kişisel sergisini, Ördekli Kültür Merkezi’nde izlenime açtı.

BURSA – BUSMEK Minyatür ve Tezhip kursiyerlerinden Esma Sakin, 3. kişisel sergisini, Ördekli Kültür Merkezi’nde izlenime açtı.

Sanatseverlerin yoğun katılım sağladığı serginin açılış kurdelesini Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat kesti. Arat, Sakin’i çalışmalarından dolayı tebrik ederek, “Esma Sakin, BUSMEK’in ihtisas grubunda tezhip ve minyatür branşlarında çalışmalarına devam eden çok değerli kursiyerlerimizden biridir. Çalışmaları her yıl düzenlenen genel sergilerde, yurt dışı etkinliklerinde ve kişisel sergilerinde sanatseverlerle buluşuyor” dedi.
Eserlerinde Kozahan, Tophane, Irgandı Köprüsü ve Cumalıkızık gibi Bursa’ya özgü tarihi ve doğal güzellikleri işleyen Sakin, BUSMEK’te aldığı tezhip, yağlı boya ve minyatür eğitimlerinin kendisine önemli kazanımlar sağladığını söyledi. Sakin, 3. sergisini açmanın mutluluğunu yaşadığını vurguladı. Sakin’in, tezhip ve minyatür çalışmalarının yer aldığı 35 eserinden oluşan sergi, 17 Ocak Cumartesi gününe kadar Ördekli Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 12.01.2015 | Okunma sayısı:1986

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir