Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Sitenizde Yayınlayın...
Haber Yayın Tarihi: 1 Aralık 2017 Saat 12:13

İhsaniyeliler bereket sofrasında buluştu

01 ARALIK 2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

İHSANİYELİLER BEREKET SOFRASINDA BULUŞTU

  • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, SABAH NAMAZINI İHSANİYE MERKEZ CAMİİ’NDE KILARAK, ARDINDAN VATANDAŞLARLA BEREKET SOFRASINDA BULUŞTU.
  • MAHALLE SAKİNLERİNİN YOĞUN İLGİ GÖSTERDİĞİ ETKİNLİKTE KONUŞAN BAŞKAN AKTAŞ, BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERDİ.

 

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sabah namazını İhsaniye Merkez Camii’nde kılarak, ardından vatandaşlarla bereket sofrasında buluştu. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan Başkan Aktaş, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, güne sabah namazı ile birlikte Nilüfer İhsaniye Mahallesi’nde başladı. Sabah namazını İhsaniye Merkez Camii’nde kılan Başkan Aktaş, daha sonra cami avlusunda kurulan Bereket Sofrasında vatandaşlarla buluştu. Katılımın her hafta daha da arttığı Bereket Sofrası Halk Günü etkinliğine Başkan Aktaş’ın yanı sıra AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, Nilüfer İlçe Müftüsü Mehmet Öztürk ve İhsaniye Mahalle Muhtarı Selami Cengiz de katıldı. Simit, çay, peynir ve zeytinle yapılan kahvaltının ardından vatandaşlara hitap eden Başkan Aktaş, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.

 

Hizmetten öte gayemiz yok

Büyükşehir’de görevi devraldıktan sonra başladıkları yoğun toplantı trafiğinin ardından Yenişehir ve İznik ile ilçe ziyaretlerine başladıklarını ve sorunları yerinde görmek istediklerini dile getiren Başkan Aktaş, Nilüfer ve Mudanya Belediyelerini de ziyaret edeceğini, heyecanla, hiçbir kompleks taşımadan, kimseyle araya duvarlar örmeden heyecanla çalışacaklarının altını çizdi. Bursa gibi bereketli bir şehre hizmet etmenin önemli bir şeref ve onur olduğunu kaydeden Başkan Aktaş, “Hizmetten öte gayemiz olamaz. Ben bir hafta izni üst üste kullanan biri hiç olmadım. Şehirle yatar, şehirle kalkarım. Şehri daha ileri noktalara taşıma gayretindeyiz. Ulaşım, sorunların başında geliyor. Bazı sıkıntılarımız, problemlerimiz var ama hepsini aşacağız. Çünkü bu şehre güveniyoruz. Bursa 3 milyon nüfusu, güçlü bir sanayisi olan bereketli bir şehir. Bu şehre yakışır hizmetleri hep beraber ortaya koyacağız” dedi.

 

Birliği tartışmayalım

Tecrübenin en pahalı şey olduğunun altını çizen Başkan Aktaş, 1980 sonrası yaşananlar, 1994 krizi, 28 Şubat, 2007 Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci, 17-25 Aralık ve Gezi Parkı olayları gibi süreçleri hatırlatarak, birlik beraberliği bozmayı hedef alan bu tür senaryoların tekrarlanmak istendiğine değindi. Siyasi görüşler farklı da olsa birlik ve beraberliğin asla tartışma konusu yapılmaması gerektiğini dile getiren Aktaş, “Aksi halde Allah muhafaza sıkıntıya düşeriz. Geçmişte sağ-sol meselesi ile kardeşi kardeşe kırdırdılar. Alevi-Sünni, Türk-Kürt’ü oynadılar. Bu milletin birliğine bomba atmaya çalıştılar. Ama bu millet yanlışa düşmedi. Bakın bugün 22 milyonluk Suriye’de aynı oyunlarla taş taş üstünde bırakmadılar” diye konuştu.

Başkan Aktaş, vatandaş buluşmasının ardından İhsaniye Mahalle Muhtarı Selami Cengiz ve İlçe Müftüsü Mehmet Öztürk’ü de makamlarında ziyaret etti.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


24968_bereket_201712011214.doc
Tüm Ekleri İndirOkunma Sayısı: 1006

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
sinema
hal fiyatları
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: beyazmasa@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları