Haberler

İFTAR VE ERZAKLAR BÜYÜKŞEHİR’DEN

Font Boyutu

29 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

İFTAR VE ERZAKLAR BÜYÜKŞEHİR’DEN
- RAMAZAN AYINDA DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ YALNIZ BIRAKMAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, RAMAZAN BOYUNCA HERGÜN 4 BİN KİŞİYE İFTAR VE 25 BİN ERZAK PAKETİ DAĞITACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, paylaşmanın ve hoşgörünün simgesi Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor.
Ramazan ayı boyunca düzenlenecek etkinliklerle manevi atmosferin hissedilmesi için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bu ayın bir diğer boyutu olan yardımlaşmayı da göz ardı etmiyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sosyal sorumluluk bilinciyle yaptığımız çalışmalar kapsamında da ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için Ramazan ayı boyunca erzak dağıtımı yapılacağını belirtti. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi dar gelirlilere erzak yardımlarının bu yıl da süreceğini ifade eden Başkan Altepe, “25 bin civarında erzak 7 ilçedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Dar gelirli vatandaşlarımızın iftar ve sahurlarını kendi evlerinde mutluluk içinde yapmalarını hedefliyoruz. Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki katlı otoparkta kurulan ve yoksul vatandaşların yanında iftar saatinde evine ulaşamayan herkese hizmet verecek olan aşevinden her gün 4 bin kişiye sıcak yemek dağıtılacak. Orhangazi parkı, Osmangazi Metro istasyonu, Yeşil Türbe yanı ve Merinos Parkı’nda vatandaşlara iftar saati çorba ve ekmek dağıtımı yapılacak” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 29.07.2011 | Okunma sayısı:7589

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu