Haberler

İFTAR SOFRASINDA EKMEĞİMİZİ PAYLAŞALIM

Font Boyutu

29 Temmuz 2011

BASIN BÜLTENİ

İFTAR SOFRASINDA EKMEĞİMİZİ PAYLAŞALIM

EKMEK SEPETİMİZ RAMAZANDA BOŞ KALMASIN
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞTİRAKLERİNDEN BESAŞ EKMEK FABRİKASI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN EKMEK SEPETİ PROJESİ, RAMAZAN AYINDA DA VATANDAŞLARIMIZIN KATKILARIYLA DEVAM EDECEK.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BESAŞ’ın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında başlattığı Ekmek Sepeti Kampanyası, halkın desteği ile Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşacak.

Türkiye’nin üçüncü, Bursa’nın ise en büyük ekmek fabrikası BESAŞ, paylaşmanın ve hoşgörünün en çok hissedildiği Ramazan ayında, ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor. “Ekmeğimizi Paylaşalım” sloganıyla hayata geçirilen Ekmek Sepeti Kampanyası aracılığıyla hayırseverlerin katkılarıyla bugüne kadar 105 bin ihtiyaç sahibinin sofrasına ekmek ulaştıran BESAŞ, Ramazan ayında da kampanyaya aralık vermeden devam edecek.

İftar sofraları ekmeksiz kalmayacak
BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, yardımlaşma ve dayanışma olgusunun ramazan ayında çok daha fazla hissedildiğine dikkati çekerek, kampanyaya toplumun her kesiminden destek beklediklerini söyledi. Kampanya çerçevesinde dar gelirli vatandaşlara 30 adet kupondan oluşan koçan verileceğini kaydeden Bektaş, “İhtiyaç sahibi vatandaşlar her 1 kupon ile BESAŞ bayilerinden bağış miktarına göre 4 ya da 2 ekmek alabilecekler. Bu sayede BESAŞ’ın sıcak ve kaliteli ekmeği her akşam ihtiyaç sahiplerinin iftar sofralarına ulaşabilecek” diye konuştu.

“Sepete bir ekmek de siz koyun”
Kampanya kapsamında BESAŞ tarafından oluşturulan ‘ekmek sepeti’ havuzunda hayırseverlerin destekleriyle birikecek ekmeklerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağının altını çizen Bektaş, “Toplumun tüm kesimlerinden bu kampanyaya katkı sağlamalarını bekliyoruz. Kampanyada herhangi bir katkı payı ölçüsü bulunmuyor. Yapılacak büyük ya da küçük destekler sonucunda birikecek ekmekler Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın belirlediği ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sofralarına ulaştırılacak. Hayırseverler kampanyaya katılmak için www.besasekmek.com.tr internet sitesi üzerinden kredi kartı ile güvenli bir şekilde ödeme yapılabileceği gibi yine aynı internet adresinden belirtilen banka hesaplarına havale, EFT ya da veznelerden nakit olarak ödeme yapılabilir. Bugüne kadar kampanyaya destek veren ve ramazan ayında da katkı sağlayacak herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Ekmek kuponları ile katılım
Kampanya çerçevesinde iki çeşit hazırlanan kuponlar ile ihtiyaç sahiplerinin 1 aylık ekmek ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini belirten Bektaş, kampanyaya katılmak isteyenlerin BESAŞ’ın 444 44 11 numaralı hizmet hattından ya da ‘www.besasekmek.com.tr’ adresli internet sitesinden detaylı bilgiye ulaşabileceklerini de sözlerine ekledi.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 29.07.2011 | Okunma sayısı:4598

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu