Haberler

İçme suyu hattına 310 kilometrelik ilave

Font Boyutu

 25 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

İÇME SUYU HATTINA 310 KİLOMETRELİK İLAVE
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, 2013’ÜN 9 AYLIK DÖNEMİNDE 310 KİLOMETRELİK YENİ İÇME SUYU HATTINI HİZMETE SUNDU.

BURSA- Kaliteli ve kesintisiz içme suyu temininde gerçekleştirdiği çalışmalarla “Bursa’da su çeşmeden içilir” anlayışının yerleşmesinde büyük payı bulunan Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, 2013’ün ilk 9 aylık diliminde, 226 kilometresi şebeke hattı, 84 kilometresi de isale hattı olmak üzere toplam 310 kilometrelik yeni içme suyu hattını hizmete sundu.

Hızlı nüfus artışı ve hızlı sanayileşme nedeniyle Bursa’daki içme suyu ihtiyacının her geçen yıl daha da artış gösterdiğine işaret eden BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, bu gerçekten hareketle, mevcut içme suyu hatlarına yenilerini eklediklerini belirtti. Ocak-Eylül 2013 döneminde 310 kilometrelik içme suyu hattını hizmete sunduklarını vurgulayan Çetinavcı, “İçme suyunu haftalık, günlük ve ikişer saatte bir yapılan kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerle denetim altında bulunduruyoruz. İçme suyunun kaliteli teminine verdiğimiz önem kadar kesintisiz olmasına da özen gösteriyoruz. Yoğun göç alan Bursa’nın uzun erişimli su ihtiyacını karşılamaya yönelik projeksiyonlarımız, bugünden geleceğe ışık tutuyor” diye konuştu.

2009-Eylül 2013 dönemi arasını kapsayan 4.5 yıllık süreçte Bursa’ya 2 bin 64 kilometrelik yeni içme suyu hattı kazandırıldığına değinen Çetinavcı, BUSKİ’nin kuruluşunu takip eden 24 yıllık zaman diliminde ise 5 bin 683 kilometrelik içme suyu hattı inşaatının gerçekleştirildiğini de sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 25.10.2013 | Okunma sayısı:1919

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir