Haberler

HUZUREVİNDE MORAL GÜNÜ

Font Boyutu

29 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

HUZUREVİNDE MORAL GÜNÜ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HUZUREVİ’NDE BU YIL 15. KEZ GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘KERMES VE YİYECEK ŞENLİĞİ’, HUZUREVİ SAKİNLERİNE MORAL VERDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kermes ve yiyecek şenliği, Kaplıkaya’daki Büyükşehir Belediyesi Huzurevi bahçesinde yapıldı.

Bu yıl 15. kez düzenlenen kermeste huzurevi sakinleri, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerin çalışanları, ilçe belediyeleri, engelli dernekleri ve hemşehri dernekleri; mefruşattan giyecek, yiyecek ve süs eşyalarına kadar farklı ürünlerin satışını yaptı. El emeği göz nuru eserlerin büyük beğeni topladığı ve uygun ücretlerle satıldığı kermes, vatandaşların ilgisini çekti. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile eşi Hüsniye Altepe de kermese katılarak huzurevi sakinlerine moral verdi ve kermesten alışveriş yaptı. Huzurevi sakinlerinin vatandaşlarla buluşup kaynaştığı kermes, renkli görüntülere de sahne oldu. Gün boyu süren organizasyonda, huzurevi sakinlerinden oluşan koro, en güzel şarkılarını seslendirerek gönülleri fethetti. Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği Bölümü sanatçıları da özel repertuarını, huzurevi sakinleri ve vatandaşlar için seslendirdi. Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde yaşayan yaşlılar, eğlenceli anların yaşandığı kermesten memnun olduklarını söyleyerek organizasyona emek verenlere teşekkür etti. Uygun alışverişin keyfini çıkaran vatandaşlar da kermesle bir yandan evlerinin ihtiyaçlarını giderirken diğer taraftan da huzurevi sakinlerine destek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 29.05.2011 | Okunma sayısı:4617

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu