Haberler

HUZUREVİNDE ANLAMLI KERMES

Font Boyutu

30 MAYIS 2010

BASIN BÜLTENİ

HUZUREVİNDE ANLAMLI KERMES
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HUZUREVİ’NDE BU YIL 14. KEZ GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘KERMES VE YİYECEK ŞENLİĞİ’, RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU.
- KERMESTE BURSALI ZİYARETÇİLERİYLE BİR ARAYA GELEN HUZUREVİ SAKİNLERİ, EĞLENCELİ GÜNÜN TADINI DOYASIYA ÇIKARDI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kermes ve yiyecek şenliği, Kaplıkaya’daki Büyükşehir Belediyesi Huzurevi bahçesinde yapıldı.

Bu yıl 14.’sü gerçekleştirilen kermeste huzurevi sakinleri, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerin çalışanları, ilçe belediyeleri, engelli dernekleri ve hemşehri dernekleri yiyecek ve giyecekten her türlü ev aksesuarına kadar ürünün satışını yaptı. Kermeste, el emeği göz nuru eserler uygun ücretlerle satıldı.
Huzurevi sakinlerinin vatandaşlarla buluşup kaynaşmasını sağlayan kermes, renkli görüntülere sahne oldu. Sabah saatlerinde başlayan organizasyonda, huzurevi sakinlerinden oluşan koro, en güzel şarkılarını seslendirerek gönülleri fethetti. Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği Bölümü sanatçıları da özel şarkılardan oluşan repertuarı, huzurevi sakinleri ve vatandaşlar için seslendirdi. Sanatçıların şarkılarına eşlik eden Bursalılar, hareketli eserlere danslarıyla eşlik etti.

Huzurevi sakinleri moral depoladı
Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde yaşayan yaşlılarla, vatandaşlar da kermesten memnun olduklarını söyleyerek organizasyona emek verenlere teşekkür etti. Uygun alışverişin keyfini çıkaran vatandaşlar, kermese her yıl mutlaka geldiklerini ifade ederek, bir yandan evlerinin ihtiyaçlarını giderirken diğer taraftan da huzurevinde yaşayanlara destek olmanın sevincini duyduklarını anlattı.
Kermesin ziyaretçilerinden Gülşah Sarıipek ise “Kermese ilk kez katıldım. Bundan sonra her yıl buraya mutlaka geleceğim. 80 yaşındaki amcayla neredeyse 2 saattir sohbet ediyoruz. Bu çok anlamlı ve güzel bir durum. Artık onun manevi torunuyum” diyerek huzurevi sakinlerinin ilgi beklediğine dikkati çekti.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Genel Sekreter yardımcıları Necmettin Şenocak ve Mustafa Altın ile Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerin genel müdürleri de organizasyona katılarak huzurevi sakinlerine moral verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 30.05.2010 | Okunma sayısı:8806

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu