Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Huzurevi sakinlerinden ´umre´ teşekkürü

Sitenizde Yayınlayın...

19 NİSAN 2017

BASIN BÜLTENİ

HUZUREVİ SAKİNLERİNDEN ‘UMRE’ TEŞEKKÜRÜ

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HUZUREVİ’NDE KALAN VE BELEDİYENİN DESTEĞİYLE KUTSAL TOPRAKLARA GİDEN YAŞLILAR, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’Yİ ZİYARET EDEREK TEŞEKKÜR ETTİ.

-          ANKARA YOLU’NDAKİ BELEDİYE BİNASINDA GERÇEKLEŞEN ZİYARETE, HUZUREVİ ŞUBE MÜDÜRÜ HÜSEYİN TOPRAK İLE 11 YAŞLI KATILDI.

-          BAŞKAN ALTEPE, HUZUREVİ SAKİNLERİNİN ARDINDAN DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (DSÖ) AVRUPA SAĞLIKLI ŞEHİRLER AĞI BÖLGE SORUMLUSU MONİKA KOSİNSKA VE MARMARA MUHTARLAR FEDERASYONU BAŞKANI FERRUH SEVİMGİL İLE YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE GÖRÜŞTÜ.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde kalan ve belediyenin desteğiyle kutsal topraklara giden yaşlılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret ederek teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, huzurevi sakinlerini, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı Bölge Sorumlusu Monika Kosinska ve Marmara Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ferruh Sevimgil ile yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

Huzurevinde kalan yaşlıların sosyal ve kültürel her türlü etkinlikte yer alması için farklı projeler üreten Büyükşehir Belediyesi, erkek ve kadın yaşlıları gruplar halinde umreye göndermeye devam ediyor. Uygulama kapsamında kutsal topraklara yollanan ve Bursa’ya dönen 4. grup, ilk olarak Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek ‘kendilerine sağlanan imkanlar nedeniyle’ Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Ankara Yolu’ndaki belediye binasında gerçekleşen ziyarete, Huzurevi Şube Müdürü Hüseyin Toprak ile 11 yaşlı katıldı.

Umre ziyaretinden dönen erkekleri ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, huzurevi sakinlerini umreye göndermekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Hedeflerinin huzurevinde gerçek anlamda huzuru sağlamak, sakinlerin ömürlerinin kalan kısımlarını en güzel şekilde geçirmeleri için tüm tedbirleri almak olduğunu söyleyen Başkan Altepe, “Bu nedenle her zaman için değişik organizasyonlar düzenliyoruz. Onların sosyal ve toplumsal hayatın bir parçası olmaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda her yıl belli oranda huzurevi sakinimizi umreye gönderiyoruz. Geçen yıl kadın adaylarımızı, bu yıl da erkek adaylarımızı bu haktan yararlandırmış olduk. Kutsal topraklara gidip, hem yakınlarına hem de ülkelerine dua ettiler. Bundan büyük mutluluk yok” dedi. Başkan Altepe, umre uygulamasının bundan sonra da periyodik olarak devam edeceğini ifade etti.

İlk olarak 2015 tarihinde gerçekleştirilen umre ziyaretleri, bu yıl 4. grupla tekrarlanıyor. Sağlık durumu uygun olan ve kurum içerisinde uyumlu davranan sakinlerden seçilen 11 kişilik kafile ve huzurevi personelinden oluşan 16 kişilik ekip, geçen mart ayının sonunda yola çıkmıştı. 10 gün boyunca kutsal topraklarda kalan ekip, ardından yurda dönmüştü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin huzurevi sakinlerinin ardından diğer konukları da DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı Bölge Sorumlusu Monika Kosinska ile Marmara Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ferruh Sevimgil ve yönetim kurulu üyeleri oldu. İlk olarak DSÖ Temsilcisi Kosinska’yı ağırlayan ve kurumun Bursa’da gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi sahibi olan Başkan Altepe, Bursa ile Marmara bölgesinde çevre kirliliğine yönelik faaliyetler konusunda misafirini bilgilendirdi. Daha sonra Marmara Muhtarlar Federasyonu üyeleriyle görüşen Başkan Altepe, muhtarların sıkıntılarını dinledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 


Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 19 Nisan 2017 Saat 09:59

Okunma Sayısı: 887

   
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları