Haberler

Hüdavendigar’a Sanat ve Hobi Evi

Font Boyutu

 29 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

HÜDAVENDİGAR’A SANAT VE HOBİ EVİ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YAKLAŞIK 510 BİN METREKARELİK ALANI İLE BURSA’NIN EN BÜYÜK PARKI OLAN HÜDAVENDİGAR KENT PARKI’NI AYRICALIKLI BİR YAŞAM HALİNE GETİREN ÇALIŞMALARINA BURFAŞ SANAT VE HOBİ EVİ’Nİ EKLEDİ.
- BURFAŞ SANAT VE HOBİ EVİ, DAHA ÖNCE EĞİTİMLERİNİ ALMA ŞARTI BULUNAN FİLOGRAFİ VE RÖLYEF GİBİ EVDE YAPILMASI ÇOK ZOR OLAN SANAT DALLARINI PEKİŞTİRMEK VE RAHAT ÇALIŞMA ORTAMI BULMAK İSTEYEN BAYANLAR İÇİN ÖZEL OLARAK TASARLANDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, DOĞAL GÜZELLİKLER VE YEŞİLLİKLER ARASINDA, BÖLGENİN MERKEZİ KONUMUNDAKİ SANAT VE HOBİ EVİ SAYESİNDE HANIMLARIN KENDİLERİNİ GELİŞTİREBİLME VE GÜZEL VAKİT GEÇİRME İMKANI BULACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 510 bin metrekarelik alanı ile Bursa’nın en büyük parkı olan Hüdavendigar Kent Parkı’nı ayrıcalıklı bir yaşam haline getiren çalışmalarına BURFAŞ Sanat ve Hobi Evi’ni ekledi. BURFAŞ Sanat ve hobi evi, daha önce eğitimlerini alma şartı bulunan filografi ve rölyef gibi evde yapılması çok zor olan sanat dallarını pekiştirmek ve rahat çalışma ortamı bulmak isteyen bayanlar için özel olarak tasarlandı. Büyükşehir belediye Başkanı Recep Altepe, doğal güzellikler ve yeşillikler arasında, bölgenin merkezi konumundaki Sanat ve Hobi Evi sayesinde hanımların kendilerini geliştirebilme ve güzel vakit geçirme imkanı bulacağını söyledi.

Yıllardır su taşın alanı olarak atıl halde duran yaklaşık 510 bin metrekarelik alanı Hüdavendigar Kent Parkı olarak Bursa’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi, yüzme havuzundan tenis kortlarına, futbol ve basketbol sahalarından kafeteryalarına kadar kısa sürede önemli bir yaşam alanı haline gelen parka yeni bir eser daha kazandırdı. Bölgede yaşayan bayanlardan gelen yoğun talepleri dikkate alan Büyükşehir Belediyesi, park içerisindeki bir binayı BURFAŞ Sanat ve Hobi Evi olarak yeniden dizayn etti. Bayanların el emeğindeki üretkenliklerini arttırmak ve farklı el sanatlarında aldıkları eğitimi pekiştirerek, kendilerini geliştirebilecekleri bir merkez olan BURFAŞ Sanat ve Hobi Evi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe törene eşi Hüsniye Altepe ile birlikte katılırken, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya ile çok sayıda davetli de törende hazır bulundu.

İz bırakmaya devam ediyoruz
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hüdavendigar Kent Parkı’nın Bursa’ya bıraktıkları en önemli izlerden biri olduğunu hatırlatarak, hemen yakında bulunan Atatürk Kent Ormanı içine yapılacak suni kayak pistleri, onay çalışmaları süren Zafer Parkı gibi yatırımlarla kalıcı izler bırakmaya devam edeceklerini söyledi. Hüdavendigar Kent Parkı’nın kısa zamanda bölgedeki en önemli buluşma noktası haline geldiğini hatırlatan Başkan Altepe, “Hanımlarımızın güzel vakit geçirebileceği, kendilerini geliştirebilecekleri bir buluşma mekanına ihtiyaç duyuluyordu. Bu yönde çok talep vardı. Kısa zamanda buradaki bir binayı hanımlarımız için Sanat ve Hobi Evi olarak yeniden dizayn ettik. Hanımlarımız burada daha önce eğitimlerini aldıkları filografi ve rölyef başta olmak üzere her türlü çalışmayı yapabilecekler. Doğal güzellikler ve yeşillikler arasında ulaşımın da kolay olduğu Sanat ve Hobi Evimizin bayanlarımızın başarılı çalışmalarına vesile olmasını diliyorum. Hayırlı olsun” dedi.
Dikkaldırım Mahallesi Muhtarı Mustafa Özderya da mahalleye kazandırılan tesis nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy da günün anısına Başkan Altepe’ye üzerinde filografi ile ismi yazılmış olan bir tablo hediye etti.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Altepe ve protokol üyeleri, Sanat ve Hobi Evi’ni gezdi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.04.2016 | Okunma sayısı:4593

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu