Engelli Hizmetleri Sık Sorulanlar

Engelli Hizmetleri Sık Sorulanlar

  1. Tıbbi Malzeme / Sosyal Destek başvurumu nasıl yapabilirim?

İşitme cihazı, takip cihazı, manuel tekerlekli sandalye, akülü tekerlekli sandalye, akü, hasta yatağı ve karyolası, havalı yatak, oksijen tüpü ve aparatları, glütensiz gıda desteği, tıbbi reçeteli gıda desteği gibi tıbbi malzeme ve sosyal destek başvurularınızı https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Tıbbi Malzeme / Sosyal Destek Başvurusu için aranan şartlar nelerdir?

Online Başvuru, Sağlık Kurulu Raporu, Tıbbi Malzeme Raporu, Kira Sözleşmesi, E-devlet üzerinden SGK dökümü, İşsizlik ödeneği / İş kaybı tazminatı belgesi, Yangın ve Afet geçirmiş ise İtfaiye raporu (Onaylı), Sosyal Yardım Online Başvuru Kişisel Verilerin İşlenmesi Açık Rıza Beyanı Formu, Kurumun ihtiyaç duyacağı ve talep edeceği diğer belgeler.

  1. Tekerlekli sandalyemin tamir ve bakımı için nasıl başvuru yapabilirim?

(224) 716 21 82 numaralı telefon aracılığıyla Müdürlüğümüze ulaşabilir ya da https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru adresinden online olarak sosyal destek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Belediyenin ve diğer Kamu Kurumlarının bana sağladığı haklar nelerdir? Bu haklardan nasıl faydalanabilirim?

Müdürlüğümüzün her yıl 6 aylık periyotlarla güncellediği “Engelli Hakları Kitapçığımızı”   İndirebilir ve bizlere (224) 716 21 82 ve (224) 716 21 89 numaralı telefonlar aracılığıyla ulaşabilir, danışma ve yönlendirme hizmetlerimizden bilgi edinebilirsiniz.

  1. Engelli birey ve aileleri ile ilgili kurs, faaliyet ve etkinliklerden nasıl haberim olacak?

http://engelsizbursa.bursa.bel.tr/” adresinden Müdürlüğümüz bünyesinde gerçekleştirilen tüm etkinliklere ulaşabilir, eğitim ve kurs hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve online kayıt yaptırmak için http://engelsizbursa.bursa.bel.tr/kayit/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizleri bbbengellihizmetleri instagram adresinden takip edebilirsiniz.