Haberler

Hizmet kadrosunun yeni memurları yemin etti

Font Boyutu

 24 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

HİZMET KADROSUNUN YENİ MEMURLARI YEMİN ETTİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE BUSKİ BÜNYESİNDE GÖREV YAPAN 357 SÖZLEŞMELİ PERSONEL, ATANDIKLARI ASLİ MEMURİYET GÖREVİNE YEMİN EDEREK BAŞLADI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “ARTIK 357 ÇİFT GÖZ DAHA BURSA’YA HİZMETTE BELEDİYEMİZİN GÜCÜ OLACAK. KENTİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIP, BURSA İÇİN ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ” DEDİ.
- YENİ MEMURLAR, MEMURİYET YEMİNİNİ HEP BİRLİKTE OKUDU.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ bünyesinde görev yapan 357 sözleşmeli personel, asli memuriyet görevine yemin ederek başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan 357 sözleşmeli personelin asli memuriyete geçişi nedeniyle düzenlenen yemin töreni, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Yıldırım Bayezid Salonu’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan 334 sözleşmeli personel ile BUSKİ’de görev yapan 23 sözleşmeli personel, yemin ederek memuriyete adım attı.
Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, asli memuriyet hakkı kazanan 357 personele, çalışma hayatlarında başarılar diledi.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin son dönemde imza attığı önemli çalışmalarla Bursa’nın adının Türkiye sınırlarını aşıp dünyaya duyurulduğunu ifade etti. Bursa’da 17 ilçeye uzanan tüm hizmetlerde Büyükşehir Belediyesi’nin önemli rol oynadığını kaydeden Başkan Altepe, “Altının değerini sarraf bilir, Bursa’nın değerini de bizler biliyoruz. Bursa’da son dönemde yapılan hizmetler, Büyükşehir tarihindeki hizmetleri aştı. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’da herkese ulaşma sorumluluğuyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi büyük bir kurum. Türkiye’nin en önemli şehirlerinden olan Bursa’yı geleceğe taşıyacak önemli kadrolar bugün yeni bir sinerji elde ediyor. Bu kente hizmet etmek bir ayrıcalık, büyük onur ve gururdur” diye konuştu.
Bursa’da ‘çalışmak ibadettir’ fikriyle her ihtiyaca el uzatıldığını vurgulayan Başkan Altepe, “Bursa’da bu dönem Büyükşehir Belediyesi’nin altın yılı yaşanıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’deki diğer illere de örnek olan projeleri gerçekleştiriyor. Bizler bu işleri değerli kadrolarımızla başarıyoruz. Bursa, kabuk değiştiriyor. Çalışmalarımızla kentin çehresinin değişmesine katkıda bulunuyoruz” dedi.
Bursa’nın geleceği için yapılacak çok iş olduğuna da değinen Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’ya değer verdiğini hizmetleriyle gösterdiğini de sözlerine ekledi. Asli memuriyete atanan personelin görevinin gereklerini layığıyla yerine getireceğine inandığını söyleyen Başkan Altepe, “Bundan böyle 357 çift göz daha Bursa’ya hizmette belediyemizin gücü olacak. Kentin değerlerine sahip çıkıp, Bursa için üretmeye devam edeceğiz. Bu sayede Bursa’daki çalışmalar da ivme kazanacak. Sahiplenme ve adalet duygularıyla Bursa’da herkese eşit mesafede örnek işlere imza atmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Memurlar, kendilerine verdiği destekten ötürü Başkan Altepe’ye çiçek vererek şükranlarını ifade ettiler. Tören, asli memuriyete atanan 357 personelin hep birlikte memuriyet yeminini okumasıyla sona erdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.10.2013 | Okunma sayısı:7942

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu