Haberler

HIDRELLEZ COŞKUSU SÜRÜYOR

Font Boyutu

6 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

HIDRELLEZ COŞKUSU SÜRÜYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN HIDRELLEZ ŞENLİĞİ KAMBERLER PARKI’NDA YAPILDI.

BURSA
– Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdrellez şenliği, Kamberler Parkı’nda yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi’nin, Yıldırım ve Osmangazi belediyeleri ile Roman Kültür Derneği ve Rumeli Dernekleri Federasyonu işbirliğiyle düzenlendiği Hıdrellez şenliğinde baharın gelişi kutlandı. Kamberler Parkı’ndaki şenliği açılış törenine Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik ile vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yılmaz, Anadolu ve balkanlarda dil ve dinler farklı da olsa hıdrellez coşkusunun asırlardır yaşandığını kaydetti. Bursa’nın kültür harmanı olan bir kent olduğuna dikkat çeken Yılmaz, baharı müjdeleyen hıdrellezin de etkin kimlik farkı olmazsızın tüm kentte coşkuyla kutlandığını belirtti.
Vali Yardımcısı Mustafa Güney de etnik kimlikleri ne olursa olsun Türk coğrafyasında yaşayan herkesin hıdrellez gibi bir ortay paydada buluştuğunu vurguladı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik de hafta boyunca farklı etkinliklerle hıdrellez coşkusunun kentin her köşesinde yaşanacağını dile getirdi. Etkinlikler Rumeli türküleriyle ünlenen Fahriye Güney’in konseriyle devam etti.
Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlendiği Hıdrellez şenlikleri, kentin farklı bölgelerinde yapılan etkinliklerle 8 Mayıs’a kadar sürecek.
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 06.05.2010 | Okunma sayısı:8424

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir