Haberler

“Hemşeri dernekleri çözüm ortağımız”

Font Boyutu

 26 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

“HEMŞERİ DERNEKLERİ ÇÖZÜM ORTAĞIMIZ”
- BURSA RİZELİLER DERNEĞİ’Nİ ZİYARET EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KENT KÜLTÜRÜNÜN GÖÇMEN DERNEKLERİNİN FAALİYETLERİYLE ZENGİNLEŞTİĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Rizeliler Derneği’ni ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent kültürünün göçmen derneklerinin faaliyetleriyle zenginleştiğini söyledi.

Başkan Altepe, Bursa Rizeliler Derneği’ni ziyaret etti. Abdal Mahallesi’nde bulunan dernek binasında gerçekleşen ziyarete, Büyükşehir bürokratlarının yanı sıra Bursa’da yaşayan Rizeliler katıldı.

Birlik ve beraberlik vurgusu
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, alt ve üst yapı faaliyetlerinin yanı sıra kent kültürüyle ilgili çalışmalara da büyük önem verdiklerini söyledi. Bursa’ya Anadolu’nun ve Balkanların birçok köşesinden göçlerin olduğunu, gelen aileler vasıtasıyla kentte çok farklı kültürlerin bir arada kardeşçe yaşadığını ifade eden Başkan Altepe, bunun kent kültürünün zenginleşmesine, birlik ve beraberliğin sağlanmasına neden olduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi olarak fiziki çalışmaların yanında sosyal faaliyetleri de önemsediklerini, toplum sağlığını olumlu yönde etkileyen her çalışmaya destek olduklarını bildiren Başkan Altepe, “Bursa’da tüm coğrafyadan insanlar var. Herkes değişik yerlerden buraya toplanmış. Sonuçta bu da bizim zenginliğimiz. Bizler de buna karşı görevlerimizi yerine getiriyoruz. Derneklerle birlikte, Bursa’nın zenginliklerini ve kültürümüzü ortaya çıkaran çalışmaları birlikte gerçekleştiriyoruz” dedi.

Vali Karaloğlu’na teşekkür
Başkan Altepe, Bursa Rizeliler Derneği’ni ziyaretinde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Rize’ye yapılacak meydan projesine de değindi. Meydanla ilgili çalışmalara başlandığını ve teknik incelemelerin tamamlandığını vurgulayan Başkan Altepe, en kısa zamanda verdikleri sözü yerine getirerek Rize’ye de katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Başkan Altepe, Rizeli olan Bursa Valisi Münir Karaloğlu’na da teşekkür etti. Belediyecilikten gelen Vali Karaloğlu’nun Bursa’yla ilgili problemlerde aktif rol aldığını ve çözümü kendileri açısından kolaylaştırdığını hatırlatan Başkan Altepe, bunun Bursa açısından büyük şans olduğunu vurguladı.

Bursa Rizeliler Derneği Başkanı Hızır Ofluoğlu ise, Bursa’nın Rize’yle kardeş şehir ilan edilmesi ve Rize’ye kent meydanı yapılması konusunda verdiği destek nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Ziyaret sonunda Başkan Altepe’ye fahri hemşerilik beratı verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 26.12.2014 | Okunma sayısı:3379

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu