Haberler

“Hemşeri dernekleri Bursa’nın bir parçası”

Font Boyutu

 14 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

“HEMŞERİ DERNEKLERİ BURSA’NIN BİR PARÇASI”
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’DA FAALİYET GÖSTEREN HEMŞERİ DERNEKLERİYLE BİRLİKTE SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER GERÇEKLEŞTİRMEYİ, KENTİ BU ALANDA DA TÜRKİYE’YE ÖRNEK GÖSTERMEYİ HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da faaliyet gösteren hemşeri dernekleriyle birlikte sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirmeyi, kenti bu alanda da Türkiye’ye örnek göstermeyi hedeflediklerini söyledi.

Başkan Altepe; Bursa Batumlular Derneği, Bursa Trabzonlular Federasyonu ve Bursa Rizeliler Derneği yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Merinos’taki Gönül Dostları Sofrası başkanlık makamında gerçekleşen görüşmelerde, Büyükşehir Belediyesi’nin hemşeri dernekleri üzerinde olumlu ne gibi etkilerinin olacağı konuşuldu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hemşeri derneklerinin de kentin vazgeçilmez bir parçası olduğunu belirterek, sosyal ve kültürel anlamda da Bursa’yı örnek gösterilen iller arasına sokmak istediklerini ifade etti. Son 5 yılda özellikle şehircilik, ulaşım ve spor alanlarında yaptıkları yatırımlarla kenti Türkiye ve dünyada parmakla gösterilir seviyeye çektiklerini söyleyen Başkan Altepe, hemşeri dernekleriyle gerçekleştirilecek, Bursa’yı sosyal ve kültürel anlamda da ileriye taşıyacak mantıklı her türlü projeyi karşılamaya, hayata geçirmeye hazır olduklarını bildirdi.
Bu konuda belediye olarak geniş imkanlara sahip olduklarını belirten Başkan Altepe, “Yeter ki Bursa’ya, bu şehirde yaşayan ve Anadolu’nun her bir tarafından gelmiş hemşerilerimize katkı sağlayalım. Bursa’nın adını, birçok alanda olduğu gibi bu alanda da duyuralım. Örnek gösterilmesini sağlayalım. Biz her türlü kolaylığı göstermeye, uygulamaya girene kadar projelerin arkasında durmaya hazırız” dedi.
İnsanlara faydalı her türlü hizmeti gerçekleştirmek, yerine getirmek için samimi olduklarını ifade eden Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin gerek teknik eleman kapasitesi gerekse bütçesiyle gelen talepleri karşılayacak kapasitede olduğunu kaydetti. Yapılmayan hizmetleri yapmaya, güzel adımlar atmaya her zaman heyecanlı olduklarını söyleyen Başkan Altepe, “Yeter ki proje olsun, bir şeyler üretelim. En güzel eğitimleri verelim, en güzel etkinlikleri gerçekleştirelim. Faydalı her şeyi uygulamaya alalım. Bu konuda samimiyiz ve tavsiyeleri bekliyoruz” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 14.02.2014 | Okunma sayısı:4059

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu