Haberler

“HEDEFİMİZ DONANIMLI VE İDEALİST GENÇLER YETİŞTİRMEK”

Font Boyutu

 7 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

“HEDEFİMİZ DONANIMLI VE İDEALİST GENÇLER YETİŞTİRMEK”
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK, DAHA DONANIMLI VE İDEALİT BİR GENÇLİK YETİŞTİRMEK İÇİN GEREKLİ HER TÜRLÜ YATIRIMI YAPTIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kalite Birliği Derneği, Bursa Platformu, Yeşilay Bursa Şubesi ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ‘Kalite Şöleni’ne katılan Başkan Altepe, kötü alışkanlıklardan uzak, daha donanımlı ve idealist bir gençlik yetiştirilmesi için gerekli tüm yatırımları yaptıklarını söyledi.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osmangazi Salonu’nda gerçekleştirilen şölende salonu dolduran öğrencilere seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bizler büyük bir emanetin mensubuyuz. Sizler kısa bir süre sonra ülkemizin ve kentimizin ileri gelenlerinden olacaksınız. Önemli görevlerde bulunacaksınız. O yüzden sizlere büyük önem veriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla eğitim yatırımlarına ağırlık verdik. Bizler dünyayı adaletle yönetmiş bir milletin ecdadıyız. Sizler bizim geleceğimizsiniz. O yüzden de üzerinize titriyoruz” dedi.
Öğrencilere vakitlerini doğru harcamaları tavsiyesinde bulunan Başkan Altepe, yeni nesillerin daha sağlıklı, kötü alışkanlıklardan uzak, donanımlı ve idealist bireyler olarak yetişmesi için gerekli her türlü yatırımı yaptıklarının altını çizdi.
Kalite Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karaman ise öğrencilerce imzalanan “Sigara, Alkol ve Uyuşturucuya Hayır” sözleşmesinin içeriğini okudu ve öğrencilere bu zararlı maddelerden uzak durmaları gerektiğini söyledi.
Konuşmasının ardından Türk Standartları Enstitüsü tarafından sahnelenen ‘Önce Kalite” adlı oyunda rol alan Buğrahan ve Furkan isimli minikler Başkan Altepe’ye Yeşil-beyaz ve kırmızı-beyaz renkli çiçekler hediye etti. Şenliğe katkıları nedeniyle organizasyon komitesi tarafından Başkan Altepe’ye teşekkür belgesi verildi.
Etkinlik, TSE personelinin rol aldığı ‘Önce Kalite’ adlı tiyatro gösterisiyle sona erdi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 07.06.2011 | Okunma sayısı:4631

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu