Haberler

HEDEF ŞAMPİYON DEVLET

Font Boyutu

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte iftar sonrasında ziyarette bulunduğu Gürsu’da, millet olarak artık iç problemleri aşıp, birlik ve beraberlik içinde el ele şampiyon devlet olmak için çalışmamız gerektiğini söyledi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Vali Şahabettin Harput ile AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar, Gürsu İlçesi’ni ziyaret etti.
Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü’nün de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Bakan Çelik, AK Parti Hükümeti’nin ve yerel yönetimlerinin her şeyden önce vaat eden değil, sözünü yerine getiren bir ekip olduğunu vurguladı. Bunun dün de bugün de yapılan hizmetlerle herkesin gördüğünü belirten Bakan Çelik, “Gürsuluların bizden kavşak talebi olmuştu. Kavşağın inşaat çalışmaları başladı. Geçmişte çevre yolu konuşuluyordu. O çevre yolu da hizmete açıldı. Elimizden geldiğince Gürsu’ya ve Bursa’ya hizmetlerimiz devam edecek” diye konuştu.

“Birlik ve beraberlik huzuru getirir”
“Milletin birlik ve beraberliği huzur ortamını getirir” diyen Bakan Çelik, Türk milletinin artık iç problemleriyle uğraşmaması gerektiğinin altını çizdi. Hep birlikte olup, el ele verip şampiyon devlet olmak için çalışılması gerektiğine dikkati çeken Bakan Çelik, “Bugün güçlüyüz. Ama daha da güçlenmek için meselelerimizi çözmemiz gerekiyor. Şunu herkes bilsin ki biz ne şehit annelerinin de babalarının kalbini incitecek bir işin içinde bulunamayız. Sizlerin de desteği ile bu tür problemlerimizi aşıp düşmanlarımıza karşı birlik ve beraberlik içinde hızlı bir şekilde büyümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Hizmette sınır yok”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise her zaman vatandaşlarla birlikte olmaya gayret gösterdiklerini, böyle sıkıntılarını ve eksikliklerini ilk ağızdan dinleme imkanı bulduklarını hatırlattı. “Tek hedefimiz halkımızın yüzünü güldürmek” diyen Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi ilçe, belde, köy ayrımı yapmadan kentin her köşesine hizmet götürmek için çalışıyor. Gürsu da bu bölgelerimizden biri. Bizden istediklerini mümkün olan en kısa zamanda hayata geçirmeye çabalıyoruz. Bakanımızın ve valimizin desteği ile Gürsu’yu daha modern ve çağdaş bir ilçe yapacağız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Bakan Çelik, Başkan Altepe, Vali Harput ve beraberindeki heyet ilçe merkezinde esnaf ziyaretleri yaparak halkın sıkıntılarını da dinledi.

Tarih: 24.08.2009 | Okunma sayısı:3661

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir