Haberler

Hedef ‘Sağlıklı Yaşam’

Font Boyutu

 15 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

Hedef ‘Sağlıklı Yaşam’
- Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesindeki jimnastik branşı, ‘Sağlıklı Yaşam’ programı ile spor yapmak isteyen tüm vatandaşlara hitap ediyor.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren jimnastik branşı, bir yandan çocukları spora teşvik ederken aynı zamanda ‘Sağlıklı Yaşam’ programı ile spor yapmak isteyen vatandaşlara hitap ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde faaliyete açılan jimnastik salonu, Acemler Tenis Kafe yanında hizmet veriyor. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Jimnastik Baş Antrenörü Olcay Yeşil, Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde 2010 yılında temel jimnastik eğitimi ve tüm branşların altyapısına sporcu yetiştirmek amacıyla faaliyete başladıklarını; 2014 yılı başında da resmi olarak ‘jimnastik’ branşında çalışmalara başladıklarını söyledi. Daha önce Bursa’da jimnastik sporu için tesis olmadığını anlatan Yeşil, “Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü jimnastik sporu için gerekli tesisi sağladılar ve bu tesis yavaş yavaş büyüyerek bugün çok daha güzel hale geldi” dedi.

Her yaştan sporcu
2014 yılının başından itibaren Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde resmi olarak branşlaşarak jimnastik branşı adıyla eğitime başladıklarını kaydeden Yeşil, “Şu anda aktif olarak artistik jimnastik, aeorebik jimnastik ve temel eğitim çalışmalarımız devam ediyor. Farklı kategorilerde yarışmaya hazır 9 – 17 yaş arası 10 sporcumuz; 7 – 9 yaş arası yarışmaya aday da 20 sporcumuz var” diye konuştu.
Literatürde jimnastiğin ‘sporun annesi’, atletizmin de ‘sporun babası’ olarak lanse edildiğini anlatan Yeşil, “Jimnastik sporun ‘olmazsa olmazı’dır. Tüm branşları içerisine dahil edebilen tek branş olan jimnastikte koordinasyon, sürat, sıçrama, esneklik ve denge gibi tüm etkenler birlikte gelişir ve dolayısıyla da kombine sporcu yetiştirir” dedi.

Pilatesten zumbaya…
Şu anda Türkiye’nin en iyi tesislerinden birinin Bursa’da bulunduğunu vurgulayan Yeşil, “Büyükşehir Belediyespor Kulübü jimnastik branşı olarak çocukların yanı sıra çocuğunu spora teşvik annelere ve spor yapmak isteyen tüm yetişkin kadınlara da hizmet veriyoruz. ‘Sağlıklı Yaşam’ adıyla gerçekleştirdiğimiz programda pilates, zumba ve aerobik dersleri veriyoruz” diyen Yeşil, spor yapmak, zayıflamak veya vücudunu sıkılaştırmak isteyen tüm kadınları tesise davet etti.

Altyapıda yetişen sporcular için temel spor eğitimi kamplarının yapıldığını anlatan Yeşil, “Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, temel eğitimler, altyapı ve tesisleşme konusunda Türkiye’de yurtdışı standartlara en uygun kulüp olarak ön sıralarda. Bizler de bilinçli ve sağlıklı nesiller yetiştirmek için ailelerle koordineli olarak çocukları spora teşvik ediyoruz. Artık aileler sosyalleşmesinin temelinde sporun yattığını ve başlangıç sporunun da jimnastik olduğunu biliyorlar. Bu çok büyük bir avantaj. Çünkü küçük yaşta başlanabilecek özellikle 4 -6 yaş arasında başlanabilecek tek spor jimnastik” dedi.

Hedef uluslararası arena
Bursa’nın her köşesinde vatandaşlara ulaşmak istediklerini anlatan Yeşil, “Sporcularımızla uluslararası platformda yer almayı çok istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı imkanlar gerçekten çok büyük, Bursa’da hiç olmayan çalışma aletlerimiz var bu da Bursa’da yaşayanlar ve spor yapmak isteyenler için çok büyük bir nimet” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 15.11.2014 | Okunma sayısı:2944

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir