Haberler

HEDEF BURSA’YI PAZARLAMAK

Font Boyutu


5 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

HEDEF BURSA’YI PAZARLAMAK
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’NİN, ULUDAĞ’I, SAHİLLERİ, TARİHİYLE BURSA’NIN BİR TURİZM CENNETİ OLDUĞUNU ANCAK YETERİNCE TANITILMADIĞI İÇİN TURİZMDEN HAK ETTİĞİ PAYI ALAMADIĞINI BELİRTTİ.
- ÇEKİRGE MEYDANI’NDAKİ HİZMET TAKSİ DURAĞINI ZİYARET EDEREK, TAKSİCİLERİN PROBLEMLERİNİ DİNLEYEN BAŞKAN ALTEPE, BURSA’NIN REKLAMININ HEP BİRLİKTE EN İYİ ŞEKİLDE YAPILMASI GEREKTİĞİNİN ALTINI ÇİZDİ.

BURSA – Kentin vitrini konumunda olan taksicileri ziyaret ederek sıkıntılarını dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın turistlerin geçerken uğrayacakları değil, günlerce vakit geçirebilecekleri nadide bir kent olduğunun tüm dünyaya tanıtılması gerektiğini belirtti.
Başkan Recep Altepe, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Emir Cemal Beşkardeş ve Osmangazi İlçe Başkanı Refik Özen ile birlikte Çekirge’deki Hizmet Taksi Durağı’nı ziyaret etti. Taksicilerin kent içinde yaşadıkları sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen Başkan Altepe, kente gelen turistlerin ilk olarak karşılaştıkları, şehrin vitrini olan taksicilerin, düzenli ve eksiksiz bir şekilde hizmet vermesi gerektiğinin altını çizdi.

Bursa’nın reklama ihtiyacı var
Bursa’nın Uludağ’ı, sahilleri, tarihiyle bir turizm cenneti olduğuna işaret eden Başkan Altepe, “Şehre günü birlik gelen turistlerin yanı sıra Bursa’ya gelip en az 2 – 3 gün kalacak turistleri çekmemiz gerekiyor. Bunun için Bursa’nın günlerce vakit geçirilebilecek nadide bir kent olduğunu iyi anlatmalıyız. Bursa’nın daha çok reklama ihtiyacı var. Bursa bugüne kadar yeterince pazarlanmamış. Turizm altyapı, oteller, yeni yeni oluşturuluyor. Turizmde çok daha iyi bir noktaya gelmek için hep birlikte kentimizi dünyaya en iyi şekilde pazarlamalıyız. O zaman kent de kentin dinamiklerinden olan taksici esnafı da turizmden hak ettiği payı alacaktır” diye konuştu.

“Ruhsatsız rehberler sıkıntıya yol açıyor”
Hizmet Taksi Durak Başkanı Nevzat Ünlü de taksici esnafının sıkıntıları ve talepleri konusunda Başkan Altepe’ye bilgiler verdi. Turist sezonunda en çok sıkıntıyı ruhsatsız tur rehberlerinde yaşadıklarını anlatan Ünlü, hem turizm hem de kent esnafı açısından bu problemin önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı. Ünlü, Hizmet Taksi durağının da şehrin en çok turist ağırlayan bölgesi olan Çekirge’ye ve tarihi Bursa’ya yakışır bir hale dönüştürülmesini istedi. Başkan Altepe, taksi durağı ve çevresinin düzenlenmesiyle ilgili görevli birimlere talimat verdi.
Çekirge Mahallesi Muhtarı Mehmet Taşkeser de semtteki eksiklikleri ve talepleri dile getirdi.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 05.05.2011 | Okunma sayısı:5564

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu