Haberler

Hazır su sektörüne yatırımda BUSKİ onayı şart

Font Boyutu

29 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

Hazır su sektörüne yatırımda BUSKİ onayı şart
- Bursa’da hazır su sektörüne yatırım yapmak isteyenler, su kaynaklarını kullanım izni ile kiralama yetkisini de Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü’nden alabilecek.

BURSA – Bursa’nın ‘bütünşehir’ uygulamasına dahil olmasının ardından hazır su sektörüne yatırımda bulunmak isteyenlerin su kaynaklarını kullanım izni ile kiralama yetkisi de Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü’ne geçti.

6360 sayılı kanun uyarınca, büyükşehirlerdeki il özel idarelerinin yetkilerinin, büyükşehirlere devredilmesiyle, hazır su sektörüne yatırımda bulunmak isteyenlerin su kaynaklarını kullanım izni ile kiralama yetkisi Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü’ne geçti. Suyun yönetimi, kullanımı ve dağıtımı ile ilgili hizmetin en iyisini sunmada üstün gayretle çalışan Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, bundan böyle, hazır su sektörüne yatırımda bulunmak isteyenlerin su kaynaklarını kullanım izni ile kiralama yetkisinin BUSKİ’nin onayını gerektirdiğini vurguladı. Su firmalarına yatırım izninin belirli süre ile ihaleyle verildiğine işaret eden Çetinavcı, “Su firmalarına gerekli yatırım izni ile su kaynaklarını kiralama yetkisi önceki süreçte il özel idarelerince verilmekteydi. 6360 sayılı kanun uyarınca, büyükşehirlerdeki il özel idarelerinin yetkilerinin, büyükşehirlere devredilmesiyle, su kaynaklarını kullanım izni ve kiralama yetkisi de BUSKİ’ye geçmiş oldu” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin gerçekleştirmeyi hedeflediği projeler arasında BUSKİ aracılığıyla hazır su sektörüne yatırımın da bulunduğunu vurgulayan Çetinavcı, projenin hayata geçmesiyle, Bursa’nın ‘marka ürünler’ zincirine, yeni bir halkanın ekleneceğini de dile getirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.09.2014 | Okunma sayısı:2003

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir