Haberler

HAYVANAT BAHÇESİ'NE AB STANDARTLARI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Hayvanat Bahçesi ve Akvaryumlar Birliği’ne (EAZA) üyeliğini asil olarak sürdürmek için çalışmalarına hızla ve özenle devam ediyor.

Soğanlı’da hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Bursa Hayvanat Bahçesi, EAZA üyeliğinin asil hale gelebilmesi için özelliklerini Avrupa standartlarına uygun hale getirmek için kolları sıvadı. Hayvanat bahçesinin eksikliklerinin giderilmesi konusunda fikir alışverişinde bulunmak üzere Bursa’ya gelen EAZA Eski Direktörü ve Valencia Hayvanat Bahçesi Müdürü Koen Brouwer, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti. Bursa Hayvanat Bahçesi’nin çok önemli çalışmaları olduğunu ifade eden Brouwer, Bursa Hayvanat Bahçesinin Avrupa’da sayılı bahçeler arasında yer almasını ve EAZA üyeliğinin asil hale gelmesini çok istediğini söyledi. Bunun için Bursa Hayvanat Bahçesi’nde ufak tefek yenilikler yapılması gerektiğine işaret eden Brouwer, bir süre Bursa’da incelemelerde bulunacağını kaydederek hayvanat bahçesinin standartlarının yükseltilmesi konusunda her anlamda çalışmalara yardımcı olacağını bildirdi. 

“Gerekli özen gösterilecek”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, Koen Brouwer’ın desteğinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirirken, hayvanlara verilen önemi geçen dönem Hamitler’de yapılan ve Avrupa’da örneği olmayan hayvan barınağı ile gösterdiklerini hatırlattı.

Bursa Hayvanat Bahçesi ile ilgili de her konuya gerekli özenin gösterileceğinin altını çizen Başkan Altepe, “Bursa Hayvanat Bahçesi’nin EAZA’ya asil üye olmasına engel eksiklikler tespit edilerek giderilecek. Bu nadide mekanla ilgili yeni çalışmalarımız da olacak. Kentin her köşesinin şehirleşme adına bir örnek olabilmesi için çalışıyoruz. Bunu da başarmaya kararlıyız” dedi.

Başkan Altepeyi ziyaretinde, Koen Brouwer’e, Bursa Hayvanat Bahçesi’ni kente kazandıran Bursa eski Büyükşehir Belediye Başkanı Erdem Saker de eşlik etti.

Tarih: 01.09.2009 | Okunma sayısı:6256

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir