Haberler

Hayvanat bahçesi 16 yaşında

Font Boyutu

 10 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

HAYVANAT BAHÇESİ 16 YAŞINDA
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVANAT BAHÇESİ, 16. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KÜLTÜR OKULLARI ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE KUTLADI.
- ÖĞRENCİLER, KENDİ ELLERİYLE HAZIRLADIKLARI PASTALARI MAYMUNLARA BIRAKARAK, RENKLİ GÖRÜNTÜLERİN YAŞANMASINA NEDEN OLDU.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, 16. kuruluş yıldönümünü Kültür Okulları öğrencileriyle kutladı. Öğrenciler, kendi elleriyle hazırladıkları pastaları maymunlara bırakarak, renkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu.

Her yıl kuruluş yıldönümünü çocuklarla kutlayan Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, bu yıl da geleneği bozmadı. Kültür Okulları Özlüce ve Ovaakça kampüslerinden gelen ilköğretim 4. sınıf öğrencileri, kurumun 16. kuruluş yıldönümü etkinliklerine renk kattı.

Soğanlı’daki botanik park yerleşkesinde yapılan kutlamalar, öğrencilere yönelik bilgilendirme konferansıyla başladı. Konferans öncesinde konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Tekin Akış, hayvanat bahçesinin dünden bugüne gelişimine değinerek, önümüzdeki yıllarda alan ve hayvan çeşidi sayısını artıracaklarını, tüm bu zenginlikleri çocukların hizmetine sunacaklarını söyledi. Hayvanat Bahçesi Müdürü Nermin Sığırcı ise yaptığı konuşmada, kurum olarak yıl içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetlere değindi. Öğrenciler, hayvanat bahçesindeki hayvanlara ve değişime ilişkin tanıtım filmini büyük bir ilgiyle takip etti.

Konferansın ardından Kültür Okulları öğrencileri, kendi elleriyle yaş pasta yaparak maymunların bulunduğu platforma bıraktı. Öğrencilerin pastaları yerleştirmesinin ardından bulundukları kafesten açığa bırakılan maymunlar, renkli görüntüler oluşturdu. Daha sonra lemur, aslan ve pelikanların bulunduğu alana geçen öğrenciler, yapılan beslemeleri büyük bir dikkatle takip etti. Öğrencilerin hayvanat bahçesindeki serüveni, yapılan fayton gezisiyle son buldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.11.2014 | Okunma sayısı:2836

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu