Haberler

HAYVAN HAKLARINA SEMİNERLİ DESTEK

Font Boyutu


4 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

HAYVAN HAKLARINA SEMİNERLİ DESTEK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN EĞİTİM SEMİNERİ, EV VE SÜS HAYVANLARI SATAN İŞLETMECİLERİ BİLİNÇLENDİRİYOR.

BURSA –
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından Tayyare Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerde, ev ve süs hayvanları satan işletme sahipleri, hayvan haklarının korunması ve uygulanması konusunda bilinçlendirildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na istinaden çıkarılan yönetmelik gereği düzenlenen eğitim semineri 2 gün sürecek. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü’nden uzman konuşmacıların katıldığı eğitim semineri ev ve süs hayvanları satıcılarını hayvan satışları konusunda uygulanması gereken prosedürler hakkında bilgilendiriyor. Eğitim seminerinin sonunda sertifika alacak olan katılımcılar, iş yeri açma ruhsatına da hak kazanacaklar.
Seminerin ilk gününde konuşan Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Ebru Yalçın, ev ve süs hayvanlarının korunmasına dair Avrupa sözleşmesi hakkında bilgi verdi. Avrupa’daki uygulamaları anlatan Yalçın, “Avrupa’da evde beslenen hayvanlar hukuki açıdan evin bireyi konumunda yer alıyor. Bu noktada Avrupa hayvan haklarını koruma adına çok önemli bir aşama kaydetmiş durumda” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 04.05.2010 | Okunma sayısı:5302

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir