Haberler

HAYDİ ANNELER BİLGİSAYAR ÖĞRENMEYE

Font Boyutu

27 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

HAYDİ ANNELER BİLGİSAYAR ÖĞRENMEYE
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN BURSA MOBİL EĞİTİM PROJESİ (BUMEP) KAPSAMINDA BİLGİSAYAR LABORATUVARINA DÖNÜŞTÜRÜLEN GEZİCİ ARAÇLAR MAHALLE MAHALLE GEZİP, 16 YAŞ VE ÜZERİNE BAYANLARA BİLGİSAYAR KURSU VERECEK.
- BAŞKAN ALTEPE, TEKNOLOJİ ÇAĞI YAŞANIRKEN, ANNELERİN ÇOCUKLARINA EĞİTİM KONUSUNDA DAHA FAZLA YARDIMCI OLABİLMELERİ AMACIYLA BU PROJEYİ BAŞLATTIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında ev hanımlarına yönelik gezici bilgisayar kursu hizmeti başlattı. Bursa Mobil Eğitim Projesi (BUMEP) kapsamında bilgisayar laboratuarına dönüştürülen ve mahalle mahalle gezecek olan otobüslerde 16 yaş ve üzeri bayanlara bilgisayar eğitimi verilecek.

Meslek edindirme kurslarıyla binlerce vatandaşı nitelikli işgücü haline getiren Büyükşehir Belediyesi, önemli bir sosyal sorumluluk projesinin daha startını verdi. Annelerin çocuklarının eğitimine daha fazla katkı sağlayabilmelerini hedef alan proje kapsamında 5 adet otobüs, 10’ar bilgisayarla donatıldı. Alanında uzman 7 bayan eğitmenin görev yapacağı projelere mahalle mahalle gezecek olan otobüslerde 5-6 haftalık dönemler halinde ev hanımlarına bilgisayar eğitimi verilecek. Büyükşehir sınırlarındaki 7 merkez ilçede uygulanacak olan proje kapsamında bir dönemde 300 kursiyere eğitim verilecek. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere katılım belgesi verilirken, bilgisayar konusunda donanımlı hale gelen anneler, artık çocuklarının ödevlerine yapmalarına daha fazla katkı sağlamış olabilecek.

Annelerimiz de daha donanımlı olmalı
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eşi Hüsniye Altepe ile birlikte projenin startını Arabayatığı Mahallesi’nde verdi. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve Bursa Milletvekili Ali Kul’un da katıldığı törende konuşan Başkan Altepe, teknoloji çağının yaşandığı günümüzde annelerin de daha donanımlı bireyler haline gelmesi gerektiğini vurguladı. Bu uygulama ile bilgisayar eğitimi annelerin ayağına kadar götürdüklerini dile getiren Başkan Altepe, “Mahalle mahalle gezecek olan araçlarımızda annelerimiz de bilgisayar kullanmayı öğrenecek. Bu sayede çocuklarına derslerinde daha fazla yardımcı olabilecekler. Bir kurs döneminde 300, yıl içinde de 2500 – 3000 kursiyere ulaşmayı hedefliyoruz. Gelecek talepler doğrultusunda projeyi geliştirerek sürdüreceğiz” diye konuştu.
Başkan Altepe ve eşi Hüsniye Altepe, daha sonra BUMEP’in ilk kursiyerleriyle sohbet etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 27.05.2011 | Okunma sayısı:10190

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu