Haberler

Font Boyutu

Hayalet kent; Bursa

11 NİSAN 2020

BASIN BÜLTENİ

Hayalet kent; Bursa

BURSA – İçişleri Bakanlığı kararıyla ‘Covid 19’ salgınının yayılımını önlemek amacıyla 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte cadde ve sokakların tamamen boşaldığı Bursa, adeta hayalet kente döndü.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerine dönmesiyle birlikte vatandaşların hafta sonunu dışarıda değerlendirmek isteyeceğini düşünen İçişleri Bakanlığı, korona virüsünün yayılım hızını kesmek için Bursa’nın da aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta 2 günlük sokağa çıkma yasağı kararı almıştı. Genelge kapsamında belirtilen iş kolları ile güvenlik ve sağlık birimlerinin açık olmasına izin verilirken, özellikle güvenlik birimleri Bursa genelinde adeta kuş uçurtmadı. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu ana güzergahlarda polis ekipleri denetim yaptı.

Özellikle hafta sonları yoğun bir yaya ve araç trafiğinin yaşandığı Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'nin yanı sıra ticari hareketliliğin yoğun olduğu caddeler adeta sessizliğe büründü. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürürken, Bursalıların genel olarak yasağa uyduğu gözlendi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 11.04.2020 | Okunma sayısı:3277

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu