Haberler

HAVUZLUPARK’TA DÖRT MEVSİM YÜZME KEYFİ

Font Boyutu

25 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

HAVUZLUPARK’TA DÖRT MEVSİM YÜZME KEYFİ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ÜZERİ KAPATILAN VE 20 GÜN SONRA ÇALIŞMALARIN TAMAMLANACAĞI HAVUZLUPARKIN ARTIK YALNIZ YAZIN 2 - 3 AYI DEĞİL, YILIN 365 GÜNÜ HİZMET VERECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Özellikle yaz aylarında serinlemek isteyen Bursalıların buluşma noktası haline gelen Çekirge’deki Havuzlupark, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla artık yalnızca yaz aylarında değil dört mevsim halkın kullanımına açılıyor. Üzerinin kapatılmasıyla kış aylarında da Bursalılara havuz keyfini yaşatacak olan Havuzlupark, aynı zamanda yeni bir sosyal tesis olarak da hizmet verecek.

Havuzlupark’ta yapılan çalışmaları inceleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmalar hakkında Burfaş Genel Müdürü Mustafa Çaltılı’dan bilgiler aldı. Başkan Altepe, Bursa’nın yaşanabilir ve sağlıklı bir kent haline gelmesi için sağlıklı gençlik ve sağlıklı toplum oluşturma yolundaki adımları hızlandırdıklarını belirtti. Bursa’yı aynı zamanda bir spor kenti yapmak istediklerinin altını çizen Başkan Altepe, bu çerçevede her semte spor tesisleri kurarak sağlıklı bir nesil hedefine ulaşmaya çalıştıklarını kaydetti.

100 spor tesisi yapılıyor
Büyükşehir Belediyesi’nin kentin farklı noktalarında 100 spor tesisinin yapımını sürdürdüğünü ifade eden Başkan Altepe, yenileri yapılırken mevcut tesislerin de yenilenerek geliştirilmesinin göz ardı edilmediğini vurguladı. Başkan Altepe, Bu kapsamda, Bursa’nın 50 yıllık olimpik yüzme havuzu Havuzlupark’ın 4 mevsim kullanılması için üzerinin kapatıldığını belirtti.

Havuzlupark 20 gün sonra hizmete açılacak
Üzerinin açık olması nedeniyle sadece yaz aylarında kullanılabilen Havuzlupark’ın tam kapasite ile çalışamadığını ifade eden Başkan Altepe, bu nedenle tesisin üzerinin kapatılmasıyla ilgili çalışmalarına hızla başlandığını ve tamamlanma aşamasına gelindiğini kaydetti. Tesisin 20 gün içerisinde tamamlanmasının planlandığının altını çizen Başkan Altepe Sadece çatı değil, Havuzlupark’ın bir bütün olarak ele alındığını dile getirerek, “Kafeterya ve soyunma odaları modernize ediliyor. Bunun yanında projede yerden ısıtma sistemi de olacak. Böylelikle halkımız sadece yaz aylarında değil kar yağarken bile havuza girmenin keyfini çıkarabilecek. Bunun yanında yeni düzenlemelerle Havuzlupark’ın bir spor tesisi olmanın yanında yeni bir sosyal tesis olarak hizmet vermesi de sağlanacak. Havuzlupark’a isteyen yüzmek için gelecek isteyen ise doğa harikası bu yerde keyifli bir gün geçirmek için gelebilecek” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 25.11.2010 | Okunma sayısı:13227

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu