Haberler

HAVUZLUPARK 365 GÜN HİZMET VERECEK

Font Boyutu

 
3 Ekim 2010

BASIN BÜLTENİ

HAVUZLUPARK 365 GÜN HİZMET VERECEK
- BURSALILARA YILLARDIR YAZ AYLARINDA SERİNLEME İMKANI SAĞLAYAN HAVUZLUPARK, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YATIRIMLARIYLA YILIN 365 GÜNÜ HALKIN KULLANIMINA AÇILACAK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ÜZERİ KAPATILAN HAVUZLUPARKIN KIŞ AYLARINDA DA RAHATLIKLA KULLANILABİLECEĞİNİ BELİRTEREK, BURSA’NIN AYNI ZAMANDA YENİ BİR SOSYAL TESİSE KAVUŞACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Özellikle yaz aylarında serinlemek isteyen Bursalıların buluşma noktası haline gelen Çekirge’deki Havuzlupark, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla yılın 365 günü halkın kullanımına açılıyor. Üzerinin kapatılmasıyla kış aylarında da Bursalılara havuz keyfini yaşatacak olan Havuzlupark, aynı zamanda yeni bir sosyal tesis olarak da hizmet verecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, yaz sezonunun sona ermesinin ardından Havuzlupark’ta başlatılan düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar’ın da katıldığı inceleme gezisinde Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten’den çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Altepe, çalışmalar tamamlandığında Havuzlupark’ın 365 gün aralıksız hizmet vereceğini söyledi.

Havuzlupark yeniden doğuyor
Özellikle bu dönem Bursa’da 7’den 70’e herkesin rahatlıkla spor yapabilmesi için kentin her köşesinde spor tesisi yatırımlarına hız verdiklerini dile getiren Başkan Altepe, kent merkezindeki Havuzlupark’ın da en önemli tesislerden biri olduğunu hatırlattı. Üzerinin açık olması nedeniyle sadece yaz aylarında kullanılabilen Havuzlupark’ın tam kapasite ile çalışamadığını ifade eden Başkan Altepe, bu nedenle tesisin üzerinin kapatılmasıyla ilgili çalışmalara başladıklarını kaydetti. Sadece çatı değil, Havuzlupark’ın bir bütün olarak ele alındığını dile getiren Başkan Altepe, “Kafeterya ve soyunma odaları modernize ediliyor. Bunun yanında projede yerden ısıtma sistemi olacak. Böylelikle halkımız sadece yaz aylarında değil kar yağarken bile havuza girmenin keyfini çıkarabilecek. Bunun yanında yeni düzenlemelerle Havuzlupark bir spor tesisi olmanın yanında yeni bir sosyal tesis olacak” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

 

Tarih: 03.10.2010 | Okunma sayısı:13200

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu