Haberler

“Havacılığı vatandaşımızla buluşturuyoruz”

Font Boyutu

 05 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

“HAVACILIĞI VATANDAŞIMIZLA BULUŞTURUYORUZ”
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’Yİ MAKAMINDA ZİYARET EDEN TÜRK HAVA KURUMU GENEL BAŞKANI OSMAN YILDIRIM HAVACILIĞA VERDİĞİ DESTEKTEN DOLAYI KENDİSİNE TEŞEKKÜR ETTİ.
- HAVACILIK EĞİTİMİ NOKTASINDA IŞIKLAR ASKERİ LİSESİ’NİN BURSA’DA OLMASININ ÖNEMLİ BİR AYRICALIK OLDUĞUNA VURGU YAPAN ALTEPE, HAVACILIK EĞİTİMİ KONUSUNDA VERİLMESİ GEREKEN DESTEĞE HER DAİM AÇIK OLDUKLARINI DİLE GETİRDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi Buruluş’ta ziyaret eden Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım ve beraberindeki heyet, Büyükşehir Belediyesi’nin havacılık alanında yaptığı projeleri takdirle karşıladıklarını ifade ederek, bu alanda yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

“Havacılık hizmetlerini vatandaşla buluşturuyoruz”
Başkan Altepe, “Havacılık ülkemizde yeni gelişmekte olan bir alan. Büyükşehir Belediyesi olarak bu alanda yapılan hizmetleri vatandaşlarımıza sunuyoruz. Bu dönem deniz uçağı seferlerini başlatarak, Bursa-İstanbul arası mesafeyi 20 dakikaya indirdik. Bursa havayollarını kurarak şehrimize ulaşım mesafesini asgariye indirip, Bursa’yı her zaman gezip görülebilen bir kent olması için çaba sarf ediyoruz. Bu alandaki çalışmalarımız önümüzdeki günler hız kesmeden devam edecek” dedi.

Meslek Yüksekokulu’na tam destek
Bursa’da bulunan Işıklar Askeri Lisesi’nin şehir için havacılık anlamında çok önemli bir değer kattığını belirten Altepe, “Işıklar Askeri Lisesi’nin varlığı, havacılığın şehrimizdeki gelişimi adına çok büyük önem arz ediyor. Havacılığı sevdirmek adına yapılan faaliyetlere desteğimizi hiçbir zaman esirgemiyoruz. Bunu daha da ileri seviye taşıyarak havacılık alanında kurulacak bir meslek yüksekokulu projesine destek olmaya hazırız” dedi.

Başkan Altepe’ye teşekkür
Türk Hava Kurumu Başkanı Osman Yıldırım, Başkan Altepe’nin kendileri gibi düşündüğü için çok memnun olduklarını belirterek havacılık alanında yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Son birkaç yıldır kurum olarak havacılıkta önemli atılımlar yapmak için çaba harcadıklarını belirten Yıldırım, bu bağlamda Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde her zaman çalışmaya hazır olduklarını ifade etti. Ziyaretin ardından Başkan Altepe, Yıldırım’a el yapımı kılıç hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 05.11.2013 | Okunma sayısı:3160

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu