Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Hasta yakınlarının konaklama çilesi bitiyor

Sitenizde Yayınlayın...

27 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ

HASTA YAKINLARININ KONAKLAMA ÇİLESİ BİTİYOR
- ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ’NDE TEDAVİ GÖREN HASTA YAKINLARININ KORİDORLARDA, HASTANE BAHÇESİNDE VE OTOPARKTAKİ ARAÇLARI İÇİNDE GECELEMELERİ SORUNU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HAYIRSEVERLER İŞADAMLARI DESTEĞİYLE HAYATA GEÇİRECEĞİ HASTA YAKINLARI MİSAFİRHANESİ İLE ORTADAN KALKIYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN YANI SIRA ÇEVRE İLLERE DE HİZMET VEREN TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ’NDE HASTA YAKINLARININ YILLARDIR YAŞADIKLARINI SORUNUN KISA SÜREDE ÇÖZÜLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gören hasta yakınlarının koridorlarda, hastane bahçesinde ve otoparktaki araçları içinde gecelemeleri sorunu Büyükşehir Belediyesi’nin hayırseverler işadamları desteğiyle hayata geçireceği hasta yakınları misafirhanesi ile ortadan kalkıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın yanı sıra çevre illere de hizmet veren Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hasta yakınlarının yıllardır yaşadıklarını sorunun kısa sürede çözüleceğini söyledi.

Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla ulaşımdan spora, tarihi kültürel mirastan kırsal kalkınmaya kadar her alanda örnek projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kentin en önemli eksiklerinden birini daha gideriyor. Bursa’nın yanında çevre illere de hizmet veren Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gören hasta yakınlarının yaşadığı konaklama sorunu kampüs içine yapılacak Hasta Yakınları Misafirhanesi ile çözüme kavuşuyor.

Konaklama en önemli sorun
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tıp Fakültesi Hastanesi’nin hemen karşısındaki 1700 metrekarelik alan üzerine inşa edilecek tesisin temel hazırlıklarının tamamlandığını söyledi. Hayırsever işadamı Mustafa Altın’ın önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiğini dile getiren Başkan Altepe, “Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Bursa başta olmak üzere çevre illere de hizmet veriyor. Bu nedenle her gün çevre illerden de gelenler oluyor. Özellikle hastalarını buraya getiren hasta yakınları, konaklama konusunda büyük sıkıntılar çekiyorlar. Koridorlarda, bahçede sabahlıyorlar. Bu görüntüler de insanın içini sızlatıyor. Yıllardır konuşulan bu sorun inşallah kısa zamanda ortadan kalkacak” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 


24297_hasta_yaknlar_201707210952.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 27 Temmuz 2017 Saat 11:25

Okunma Sayısı: 1008

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları