Haberler

Hasta çocuklara büyüklerden masallar

Font Boyutu

19 OCAK 2018

BASIN BÜLTENİ

HASTA ÇOCUKLARA BÜYÜKLERDEN MASALLAR

-KÖYLERE KADAR UZANAN TURNELERLE TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNİ TİYATRO İLE BULUŞTURAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU, HASTANELERDE TEDAVİ GÖREN ÇOCUKLARA MORAL OLMAK İÇİN ‘MASAL GEZGİNLERİ’ OLARAK YOLA ÇIKTI.

-İLK OLARAK DÖRTÇELİK ÇOCUK HASTANESİ’NDE SAHNE ALAN ŞEHİR TİYATROSU EKİBİ ‘PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELER’ MASALIYLA ÇOCUKLARA KEYİFLİ ANLAR YAŞATTI.

BURSA - Köylere kadar uzanan turnelerle toplumun tüm kesimlerini tiyatro ile buluşturan Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, hastanelerde tedavi gören çocuklara moral olmak için ‘Masal Gezginleri’ olarak yola çıktı. İlk olarak Dörtçelik Çocuk Hastanesi’nde sahne alan şehir tiyatrosu ekibi ‘Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’ masalıyla çocuklara keyifli anlar yaşattı.

Alışılagelmiş çocuk tiyatrolarından farklı olarak her an, herhangi bir yerde, hiçbir destek unsura ihtiyaç duymadan seyirci ile buluşabilen bin anlatı tiyatrosu olan Masal Gezginleri, hasta çocuklar için yollara düştü. Şehir Tiyatrosu’nun 7 sanatçısından oluşan Masal Gezginleri, ilk oyunlarını Dörtçelik Çocuk Hastanesi’nde oynadı. Hastanenin konferans salonuna kimisi annesinin kucağında, kimisi kolunda serum ile gelen minikler, Masal Gezginlerinin dilinden Pamuk Prenses ve Yedi Cüceleri dinledi. Kendilerini masalın seyrine bırakan minikler, hastalıklarını da unutup, keyifli dakikalar geçirdi. İlk durakları olan Dörtçelik Çocuk Hastanesi’nden çocukların yüzünde gülücük bırakarak ayrılan masal gezginleri, periyodik olarak tüm hastaneleri gezecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 19.01.2018 | Okunma sayısı:2000

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu