Haberler

Hariçten Gazel Okuyanlar

Font Boyutu

03 MART 2018

BASIN BÜLTENİ

HARİÇTEN GAZEL OKUYANLAR
- DRAMA DERNEĞİ BURSA TEMSİLCİLİĞİ TİYATRO BİRİMİ TARAFINDAN ‘BURSA’DA ARABESK YILLAR’ SERGİSİ KAPSAMINDA SUNULAN ‘HARİÇTEN GAZEL OKUYANLAR’ TULUAT TİYATROSU, BURSA KENT MÜZESİ’NDE YOĞUN KATILIMLA YAPILDI.

BURSA – Bursa Kent Müzesi, ‘Bursa’da Arabesk Yıllar’ sergisi kapsamında sunulan ‘Hariçten Gazel Okuyanlar’ tuluat tiyatrosunu vatandaşlarla buluşturarak 70’li yılları eğlenceli bir şekilde yaşattı.

Drama Derneği Bursa Temsilciliği Tiyatro Birimi tarafından ‘Bursa’da Arabesk Yıllar’ sergisi kapsamında SAHNELENEN ‘Hariçten Gazel Okuyanlar’ tuluat tiyatrosu, Bursa Kent Müzesi’nde yoğun katılımla yapıldı. Doğaçlamalar ve şarkılarla 70’li yılların yansıtıldığı program, katılanlara keyifli dakikalar yaşattı. Oyun öncesinde salon dışında halka halinde toplayan katılımcılar, kısa bir gösterinin ardından ‘Bursa’da Arabesk Yıllar’ sergisini gezdi. Daha sonra salona geçen topluluğa, tiyatro oyuncuları tarafından doğaçlama oyun sahnelendi. İzleyenlerin de dahil olduğu oyunda 70’lere ait kelime ve yaşamlar kullanılarak kahkaha dolu bir gün yaşatıldı. Yetkililer, oyunların önümüzdeki günlerde de devam edeceğini bildirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 03.03.2018 | Okunma sayısı:1078

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir