Haberler

‘HALK ÜNİVERSİTESİ’ NİLÜFER’DEKİ YENİ YERİNDE

Font Boyutu

2 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

‘HALK ÜNİVERSİTESİ’ NİLÜFER’DEKİ YENİ YERİNDE
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN EN ÖNEMLİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDEN OLAN BUSMEK’İN NİLÜFER’DEKİ KURS MERKEZİ YENİ BİNASINA TAŞINDI.
- BUSMEK’İ ‘HALK ÜNİVERSİTESİ’ OLARAK NİTELENDİREN BAŞKAN ALTEPE, 12 MERKEZDE 68 BRANŞTA 60 BİNİN ÜZERİNDE KURSİYERE TEKNİK, MESLEKİ VE SANAT EĞİTİMİ VERİLDİĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan BUSMEK’in Nilüfer’deki kurs merkezi yeni binasına taşındı.

Bursa’da yaşayan vatandaşların hayatlarına yeni renkler katıp mesleki birikimlerini geliştiren Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK), artık Nilüferlilere yeni binasında hizmet verecek. Beşevler Mahallesi Yıldırım Caddesi üzerindeki yeni yerine taşınan BUSMEK Kurs merkezini ziyaret eden Başkan Altepe, ‘halk üniversitesi’ olarak nitelendirdiği BUSMEK’e ilginin her geçen gün arttığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız ve BUSMEK Genel Koordinatörü Muhammet Soysal’ın da katıldığı ziyarette konuşan Başkan Altepe, BUSMEK’in en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olduğunu vurguladı.

“İstihdama katkı sağlıyoruz”
BUSMEK sayesinde kursiyerlerin el becerilerini geliştirip, aile ekonomisine katkı sağladığını ifade eden Başkan Altepe, bu sayede istihdama da önemli bir katkı sağladıklarını kaydetti. BUSMEK’in 12 merkezde 68 branşta 60 binin üzerinde kursiyere eğitim verdiğini ifade eden Başkan Altepe, “Bugüne kadar 132 bin 500 kişi ön kayıt yaptırırken, 60 bin kişiye eğitim verildi. Bunlardan 35 bini ise sertifika almaya hak kazandı. Merkeze bağlı 7 ilçede ulaşabildiğimiz her noktaya bu kurslarımızı götürmeye çalışıyoruz. Bursa gibi sanayi ve ticaretin gelişmiş olduğu bir kentte işsizlik söz konusu olmamalı. İşsizliği ortadan kaldırmak amacıyla BUSMEK sayesinde herkesi nitelikli işgücü haline getirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.
BUSMEK Genel Koordinatörü Muhammet Soysal ise, talebin her geçen arttığını vurguladı.
Başkan Altepe, daha sonra 4 katkı kurs merkezinde eğitim gören kursiyerlerle sohbet etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 02.11.2010 | Okunma sayısı:9229

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu