Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Mahalle camileri Büyükşehir ile yenileniyor

Sitenizde Yayınlayın...

12 OCAK 2016

BASIN BÜLTENİ

İBADETHANELER YAŞAM ALANINA DÖNÜŞÜYOR

-              BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN AVLU ZEMİNİ YENİLENEN, ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILAN BEŞEVLER HAFİZE HATUN CAMİİ, SOSYAL DONATI ALANLARIYLA TAM BİR YAŞAM ALANINA DÖNÜŞTÜ.

  - BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, CAMİLERİN DAHA KULLANIŞLI HALE GETİRİLMESİ VE HALKIN TOPLANMA MERKEZLERİNDEN BİRİ OLMASI İÇİN YOĞUN ÇABA SARF ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi tarafından avlu zemini yenilenen, çevre düzenlemesi yapılan Beşevler Hafize Hatun Camii, yeni bir yaşam alanına dönüştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, camilerin daha kullanışlı hale getirilmesi ve halkın toplanma merkezlerinden biri olması için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirirken, vatandaşlardan gelen talepleri de imkanlar ölçüsünde yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, en yoğun taleplerden biri olan camilerdeki çevre düzenleme çalışmalarına hız verdi. Tarihi ve kültürel miras çalışmaları kapsamında ecdat yadigarı tarihi camileri restorasyonlarla ilk günkü orijinal haline getiren Büyükşehir Belediyesi, mahallelerde yoğun yapılaşma arasında sıkışmış camileri de çevre düzenlemeleriyle yeni yaşam alanlarına dönüştürüyor. Bu çalışmalar kapsamında Beşevler Mahallesi’ndeki Hafize Hatun Camii de zeminden bahçe düzenlemesine, şadırvanından oturma guruplarına kadar yenilendi.

Camideki yapılan düzenleme çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşların huzur içerisinde toplanmaları ve ibadetlerini yapmaları için tüm güçleriyle camileri yenilediklerini söyledi. Bunlardan birinin de Hafize Hatun Camii olduğunu kaydeden Başkan Altepe, tuvaletleri, çevre duvarları, oturma grupları ve müştemilatı yenilenen caminin başta cemaat olmak üzere Bursalılar için hayırlı olmasını diledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 


23109_BOS_BULTEN_201701121108.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 12 Ocak 2017 Saat 12:04

Okunma Sayısı: 1371

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları