Haberler

Hacıvat Deresi Yıldırım’a prestij katacak

Font Boyutu

 25 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

HACIVAT DERESİ YILDIRIM’A PRESTİJ KATACAK
- BURSA KENT MERKEZİNDEKİ DERELERİ BİR BİR ISLAH EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HACİVAT DERESİ’NDEKİ ISLAH ÇALIŞMALARINI DA TAMAMLANMA AŞAMASINA GETİRDİ.
- DERENİN ANKARA YOLU İLE YAKIN DOĞU ÇEVRE YOLU ARASINDAKİ YAKLAŞIK 3,5 KİLOMETRELİK KISMININ ISLAHI BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANIRKEN, HIZLA SÜRDÜRÜLEN REKREASYON ÇALIŞMALARIYLA HACIVAT DERESİ, YILDIRIM’IN YENİ CAZİBE MERKEZLERİNDEN BİRİ OLACAK.

BURSA - Bursa kent merkezindeki dereleri bir bir ıslah eden, Büyükşehir Belediyesi, Hacivat Deresi’ndeki ıslah çalışmalarını da tamamlanma aşamasına getirdi. Derenin Ankara yolu ile yakın doğu çevre yolu arasındaki yaklaşık 3,5 kilometrelik kısmının ıslahı büyük ölçüde tamamlanırken, hızla sürdürülen rekreasyon çalışmalarıyla Hacıvat Deresi, Yıldırım’ın yeni cazibe merkezlerinden biri olacak.

Hacıvat Deresi’nin Ankara yolu altında kalan kısmında devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, düzenlemelerin en geç bahar aylarında tamamlanacağını açıkladı. Kent merkezindeki dereler başta olmak üzere tüm ilçelerde dere yataklarında düzenleme çalışmalarını periyodik olarak sürdürdüklerini belirten Başkan Altepe, hedeflerinin tüm ilçeleriyle birlikte her açıdan daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir Bursa’yı meydana çıkarmak olduğunu söyledi.

Yeni cazibe merkezi
Proje kapsamında Hacıvat Deresi’nde yapılan çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını kaydeden Başkan Altepe, dere yatağının bütünüyle ıslah edildiğini, Ankara Yolu’ndan Çevre Yolu’na kadar olan yaklaşık 3.5 kilometre uzunluğundaki alanın tertemiz hale getirildiğini vurguladı. Islah edilen dere yatağının kenarındaki alanlarda spor alanlarından yürüyüş düzeneklerine, çocuk parklarından parke taş döşemelere kadar tüm düzenlemelerin yapıldığını, çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiğini söyleyen Başkan Altepe, “Spor alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ile Hacıvat Deresi’nin her iki yakası Çınarönü ve Hacıvat mahallelerine ayrı bir değer katacak. Burada Yıldırım’ın yeni bir cazibe merkezi ortaya çıkıyor. Dere ıslah ve çevre düzenlemeleriyle birlikte yaklaşık 70 bin metrekarelik alanı, ağaçlandırılmış bir halde Yıldırım’a kazandırmış oluyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 25.11.2014 | Okunma sayısı:4480

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu