Haberler

GÜZELYALI, MEYDANI’NA KAVUŞUYOR

Font Boyutu

30 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

GÜZELYALI, MEYDANI’NA KAVUŞUYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK OLAN GÜZELYALI MEYDANI’NIN TEMELİ TÖRENLE ATILDI.
- BAŞKAN ALTEPE, MUDANYA SAHİL PROJESİ’NDE SON PROTOKOLÜN DE İMZALANDIĞINI BELİRTEREK, MUDANYA BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDEKİ ASKERİ İSKELENİN KISA SÜREDE KALDIRILIP, ÇALIŞMALARIN STARTININ VERİLECEĞİNİ MÜJDELEDİ.
- MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI HASAN AKTÜRK, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN İLÇEYE YAPILAN YATIRIMLARIN 74 MİLYON TL’YE ULAŞTIĞINI BELİRTEREK, İLÇENİN KADERİNİN DEĞİŞMEYE BAŞLADIĞINI VURGULADI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya’ya değer katması amacıyla projelendirilen Güzelyalı Meydanı’nın temeli törenle atıldı. Başkan Altepe, Mudanya’ya vizyon katacak sahil projesi kapsamında son protokolün de imzalandığını belirterek, Mudanya Belediye binası önündeki askeri iskelenin kaldırılmasıyla çalışmaların start alacağının da müjdesini verdi.

Bursa’nın her semtini parklar, yeşil alan, eğitim, spor, kültür tesisi gibi sosyal donatı alanlarına kavuşturmak için yoğun bir çalışma sürdüren Büyükşehir Belediyesi, benzer çalışmaları merkeze bağlı ilçelerde de hayata geçiriyor. Bu doğrultuda 15 yıl Güzelyalı Belediye Binası ve 2 yıl da Mudanya Belediyesi ek hizmet binası olarak kullanılan binanın bulunduğu alan modern bir meydan olarak bölgeye kazandırılıyor. Yaklaşık 6 bir metrekare alana uygulanacak meydan projesinin temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ve Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk ile çok sayıda davetli katıldı.

“Şehirler meydanlarıyla anılır”
Başkan Altepe, bu dönem özellikle kent merkezi ve ilçelere meydan kazandırma yönünde önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini söyledi. “Şehirler meydanlarıyla anılır” diyen Başkan Altepe, “Eski belediye hizmet binasının bulunduğu yaklaşık 6 bin metrekarelik bu alanı da halkımız toplama alanı, buluşma noktası haline getirmeyi hedefliyoruz. Bursa’nın sahile açılan en önemli kapısı olan Mudanya’da da halkımızın nefes alabileceği, oturup, dinlenebileceği modern meydanlar oluşturuyoruz. Su sporlarının desteklenmesinden, sahile yapılan yatırımlara kadar tüm çabamız Bursa’nın da artık bir sahil kenti olduğunu ortaya çıkarmak” diye konuştu.

Sahil projesi başlıyor
Mudanya’ya vizyon katacak sahil düzenleme projesinde de artık sona geldiklerini dile getiren Başkan Altepe, “Törene gelmek için hazırlanılırken, Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan son dosya da geldi. Onlar da iskele imalatlarına ilişkin Genel Kurmay ile ilgili onayları aldılar. İnşallah kısa zaman içinde Mudanya Belediye binası önündeki askeri iskelenin kaldırılmasıyla sahil düzenleme çalışmalarına başlamış olacağız. Böylelikle Mudanya yakın bir gelecekte modern bir görüntüye kavuşan sahiliyle konuklarını ağırlayacak” diye konuştu.
İlçeye kazandırdıklarını itfaiye hizmet binasını kullanıma açtıklarını, kapalı yüzme havuzunu da önümüzdeki günlerde hizmete açacaklarını kaydeden Başkan Altepe, heyelanlı bölgelerin sağlıklaştırılmasından dere ıslahına, altyapıdan şehir içi ring hattının yapılmasına kadar ilçede yoğun bir yatırım içinde olduklarını da sözlerine ekledi.

“Önemli hizmetler alıyoruz”
Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk de özellikle bu dönem başta Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri olmak üzere Ankara’dan da önemli yatırımlar aldıklarını vurguladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya’ya yapılan alt ve üst yapı yatırımlarının 74 milyon TL’yi aştığını dile getiren Aktürk, “İnanıyorum ki Büyükşehir Belediyemiz ve Ankara’nın da yatırımlarıyla ilçeye aktarılan kaynak 300 milyon TL’yi bulacak. İlçemize yaptığı yatırımlar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk de yapılan yatırımlarla ilçenin turizm potansiyelinin gün geçtikçe arttığını vurguladı.
Güzelyalı Eğitim Mahalle Muhtarı Hamza Dikbıyık da mahallelerine kazandırılan meydan nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Güzelyalı’ya vizyon katacak meydanın temeli, Başkan Altepe ve protokol üyeleri tarafından atıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


 

Tarih: 30.06.2011 | Okunma sayısı:6778

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu