Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Güzelyalı´da trafiğe neşter

Sitenizde Yayınlayın...

 8 TEMMUZ 2017
BASIN BÜLTENİ

GÜZELYALI’DA TRAFİĞE NEŞTER
SEMT RAHATLATILMASI AMACIYLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN PLANLANAN VE İNŞAAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANAN ÇAKALDERE KÖPRÜ VE BAĞLANTI YOLLARI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE TARAFINDAN ARAÇ GEÇİŞİNE AÇILDI.
YILLARDIR BEKLENİLEN BİR HİZMETİ DAHA MUDANYA’YA KAZANDIRMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIKLARINI BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “İNŞALLAH BU YAZ, GÜZELYALI’DAN KURŞUNLU’YA OLAN TRAFİK AKIŞI RAHATLAYACAK VE SIKINTI YAŞANMAYACAK” DEDİ.

BURSA - Güzelyalı trafiğinin rahatlatılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan ve inşaat çalışmaları tamamlanan Çakaldere köprü ve bağlantı yolları, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından araç geçişine açıldı. Yıllardır beklenilen bir hizmeti daha Mudanya’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “İnşallah bu yaz, Güzelyalı’dan Kurşunlu’ya olan trafik akışı rahatlayacak ve sıkıntı yaşanmayacak” dedi.

Başkan Altepe, Güzelyalı-Kurşunlu arasında düzenleme çalışmaları tamamlanan köprü ile kara yolunu törenle hizmete açtı. AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal’ın da katıldığı törende Bursa’da yapılan ulaşım yatırımlarına ilişkin bilgiler veren Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın tüm ilçeleriyle birlikte ulaşılabilir kent olması yolundaki çalışmaları hızla sürdürdüklerini kaydetti. Bir yandan Bursa kent merkezi trafiğine çözüm yolları bulurken diğer yandan ilçelerin sıkıntılarıyla uğraştıklarını belirten Başkan Altepe, onlardan birinin de Güzelyalı olduğunu ifade etti. Güzelyalı kent merkeziyle Kurşunlu arasındaki ulaşımın uzun yıllardır sıkıntı olduğunu dile getiren Başkan Altepe, inşaat aşaması tamamlanan yol yapım çalışmalarıyla birlikte bu sıkıntının da tarihe karıştığını vurguladı. Daha önce Güzelyalı ile Kurşunlu arasındaki ulaşımın eski belediye önünden çift yönlü olarak sağlandığını, yeni planlamada trafik akışının tek yönlü olarak ele alındığını belirten Başkan Altepe, “Yıllardır sıkıntı olan bu konuda beklentileri karşıladığımız için mutluyuz” diye konuştu.

Başkan Altepe, Güzelyalı ile Kurşunlu arasındaki yol çalışmaları kapsamında 1665 metrekare alanda kamulaştırma yaptıklarını ve 4 adet bina yıkımının gerçekleştirildiğini ifade etti. Parsel üzerinde gerekli temizliğin yapıldığını ve ardından imalat çalışmalarına başlandığını hatırlatan Başkan Altepe, yol yapım güzergahı üzerinde bulunan Çakaldere mevkiinde bir de köprü inşa ettiklerini söyledi. Köprü inşaatının tamamlanmasının ardından asfalt işlemlerine başlandığını kaydeden Başkan Altepe, “Asfalt biter bitmez yolun hemen açılışını yapmak istedik. Çalışmalarda, Güzelyalı mahallesinde ulaşımı kolaylaştırma hedeflendi. Yaklaşık 2 milyon 700 bin TL’lik yatırım yapıldı. Artık bu yaz Güzelyalı ulaşım sıkıntısı yaşamayacak. Buradan Kurşunlu’ya gidiş tek yönlü olarak düzenlenecek. Mudanya’ya, Güzelyalı’ya ne yapsak az” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe’yle birlikte yol açılışına katılan AK Parti Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da tören kapsamında söz aldı. Çavuşoğlu konuşmasında, hükümetin Bursa ve ilçeleri için gerçekleştirdiği yatırımlar ile Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi ulaşımın çözümü noktasında yaptığı yatırımlara değindi.

Başkan Altepe, konuşmasının ardından yol ile köprüyü trafiğe açarak yoldan geçen vatandaşları selamladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


24245_BOS_BULTEN_201707081113.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 8 Temmuz 2017 Saat 11:08

Okunma Sayısı: 1041

   
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları