Haberler

GÜRSU’YA YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU

Font Boyutu

 20 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

GÜRSU’YA YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK OLAN GÜRSU YÜZME HAVUZU VE HANIMLAR LOKALİ’NİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KENT MERKEZİNDE NE VARSA TÜM İLÇELERDE DE OLACAĞINI BELİRTEREK, “İNSANIMIZA NE YAPSAK AZDIR” DEDİ.
- ÖZELLİKLE BU DÖNEMDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÖNEMLİ DESTEKLER ALDIKLARINI DİLE GETİREN GÜRSU BELEDİYE BAŞKANI ORHAN ÖZCÜ, BAŞKAN ALTEPE’YE HER ZAMAN BİR AĞABEY GİBİ YANLARINDA GÖRDÜKLERİNİ KAYDETTİ.
- BURSA MİLLETVEKİLİ ALİ KUL DA DÜNYA’NIN TÜRKİYE’Yİ, TÜRKİYE’NİN İSE BURSA’DAKİ DEĞİŞİM VE GELİŞİMİ MERCEK ALTINA ALDIĞINI VURGULADI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Gürsu Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ile Hanımlar Lokali’nin temeli törenle atıldı. Törende konuşan Başkan Altepe, kent merkezinde bulunan tüm hizmetlerin ilçelerde de olması için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Sağlıklı kentlerin ancak sağlıklı bireylerle oluşturulabileceğinden hareketle, kentin her köşesine spor tesisleri kazandıran Büyükşehir Belediyesi, spor yatırımlarına Gürsu Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu da ekledi. Gürsu Belediyesi ve bölge sakinlerinin talepleri doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi’nce proje çalışmaları tamamlanan yüzme havuzu ve hanımlar lokalinin temeli törenle atıldı.

Batıda ne varsa doğuda da olacak
Bursa Milletvekili Ali Kul, Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, Gürsu Kaymakamı Hamdi Bilge Aktaş, İl Genel Meclisi Başkanı Nedim Akdemir ve çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin batısında ne varsa doğusunda da olacağını söyledi. Bursa’nın ancak ilçeleriyle bir bütün olarak kalkınabileceğini dile getiren Başkan Altepe, bu nedenle ilçelerin de ne eksiği varsa gidermek için yoğun bir çaba içinde olduklarını kaydetti.

Değişimi birkaç yıl içinde birlikte göreceğiz
Kentin her köşesinin yatırımlarla şantiyeye döndüğünü hatırlatan Başkan Altepe, yaşanan değişimin birkaç yıl içinde herkes tarafından görüleceğini vurguladı. BUSKİ tarafından Gürsu’nun altyapısına 2 yıl içinde 19,2 milyon TL harcandığını ve devam eden yatırımlarla bir yıl sonra bu rakamın 30 milyon TL’yi bulacağını ifade eden Başkan Altepe, “Yeni açılan ve genişletilen yollar, tamamlanan kavşak inşaatı da göz önüne alınırsa 2 yılda yapılan yatırım 40 milyon TL’yi buluyor. Bunlar sadece iki kalemde yapılan işler. Bunun yanında ilçeye sosyal donatı alanları kazandırılması için çalışmalarımız da aralıksız sürüyor. Gürsu’ya ne yapsak azdır” diye konuştu.

“Ağabey olarak hep yanımızda görüyoruz”
Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü ise, özellikle bu dönemde Büyükşehir Belediyesi’nden önemli destekler aldıklarını belirterek, “Başkanımız Recep Altepe’yi sürekli bir ağabey olarak yanımızda görüyoruz. Bu güne kadar ne isteğimiz olduysa hiç ikiletmedi. Kendisine ilçem adına teşekkür ediyorum. Gürsu Belediyesi olarak başta yamaç paraşütü gibi alternatif spor dallarına yatırım yaparken, yüzme havuzu konusunda Büyükşehir’den destek istedik. Destek sözde kalmadı bugün burada temeli atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Türkiye’nin gözü Bursa’da
Türkiye genelinde büyük bir değişim ve gelişim yaşandığını dile getiren Milletvekili Ali Kul ise, bu değişimin dünya tarafından da yakından izlendiğini kaydetti. Ankara’da bulunduğu süre içinde sürekli yabancı heyetlerin ziyaretlerine tanık olduğunu ifade eden Kul, “Bu birlik beraberliği nasıl sağladığımızı, bu kadar önemli projeleri nasıl kısa zamanda hazırlayıp, tatbik ettiğimizi öğrenmek istiyorlar. Dünya’nın gözü nasıl Türkiye’de ise Türkiye’nin gözü de Bursa’da. Herkes Bursa’daki değişimin, birlik ve beraberliğin nasıl sağlandığını öğrenmek istiyor. Bugün burada da görüyoruz. Gürsu Belediye Başkanımız bir spor salonu yapılmasını istiyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız da ‘tamam bu işi biz yaparız’ diyor. İnsanlar artık kuru söz değil, icraat istiyor. Bir söz var; ‘Lafla peynir gemisi yürümez’ diye. Biz peynir gemisi yürütmüyoruz, eserler yapıyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Gürsu yüzme havuzu ve hanımlar lokalinin temeli, protokol üyeleri tarafından atıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 20.05.2011 | Okunma sayısı:9874

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu