Haberler

Gürsu´da spor şöleni

Font Boyutu

12 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

GÜRSU’DA SPOR ŞÖLENİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ‘BÜYÜKŞEHİR OKUL SPOR ETKİNLİKLERİ’ KAPSAMINDA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ ‘BÜYÜKŞEHİR FİZİKSEL ETKİNLİK VE OYUN GÜNLERİ’ BU KEZ GÜRSU’DA KEYİFLİ ANLARA İMZASINI ATTI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Büyükşehir Okul Spor Etkinlikleri’ kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği ‘Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri’, Gürsu’da coşkulu görüntülere imza attı.

Bursa’ya yatırımlarıyla kente değer katan Büyükşehir Belediyesi, ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle kentin tüm ilçelerinde çocuklarla gençlerin sosyal ve sportif gelişimlerini destekleyen faaliyetleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyor.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Büyükşehir Okul Spor Etkinlikleri’ kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla, Büyükşehir Belediyespor Kulübü koordinasyonunda organize edilen ‘Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri’, Gürsu’da Gençlik Hizmetleri Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

“Hedefe adım adım ilerliyoruz”
Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, programın açılışında yaptığı konuşmada, bu eğitim öğretim yılında 219 bin 500 öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini anlatarak, “Bugüne kadar kentin genelinde 155 bin öğrenciye ulaşıldı. Hedefimize adım adım ilerliyoruz. İlçelerden ve okullardan gelen yoğun talepler doğrultusunda farklı branşlarda da etkinlikler ve turnuvalar düzenlenmeye devam ediyor” dedi.
Karlık, ayrıca, ‘Burada Herkes Şampiyon’ sloganıyla düzenlenen futbol turnuvasına geçen yıl 6 bin öğrencinin katıldığını, bu yıl ise 46 bin öğrencinin yer almasıyla rekor bir katılımın olduğunu vurguladı.

Sağlam güç birliği
‘Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri’nin 2. yılını doldurduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ekrem Koz da Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak büyük bir güç birliğinin yaşandığını söyledi. Koz, desteklerinden dolayı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.
Başkanvekili Karlık ve protokol üyeleri, programda öğrencilerin ‘Macera parkuru’ yarışlarındaki performansını ilgiyle izledi. Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Karizma Akrobasi Grubu’nun gösterisinin ise nefes kestiği programın sonunda Başkanvekili Karlık, yarışmaya katılan öğrencilere madalyalarını verdi. Tören, günün anısına hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 12.04.2016 | Okunma sayısı:1626

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu