Haberler

Gürsu ve Kestel’e 105 milyon liralık yatırım

Font Boyutu

 12 EYLÜL 2017

BASIN BÜLTENİ

GÜRSU VE KESTEL’E 105 MİLYON LİRALIK YATIRIM
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN VİZYONUYLA 2014’TEN BU YANA GÜRSU VE KESTEL’E 105 MİLYON TL’LİK YATIRIM GERÇEKLEŞTİRDİKLERİNİ BELİRTEN BUSKİ GENEL MÜDÜRÜ İSMAİL HAKKI ÇETİNAVCI, YATIRIMLAR KAPSAMINDA ARTAN NÜFUSUN DA İHTİYAÇLARINI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK, HER İKİ İLÇENİN ALTYAPI AĞINI YENİLEDİKLERİNİ VURGULADI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’nın çalışmaları yerinde incelediği şube müdürlükleri ziyareti devam ediyor.

Bu kapsamda, BUSKİ Gürsu Şube Müdürlüğü ve Kestel Şube Müdürlüğü’nü ziyaret eden Çetinavcı, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonuyla Kestel ve Gürsu’ya 2014’ten bu yana geçen süreçte 105 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi.
Bu kapsamda Gürsu’ya 30 milyon TL’lik yatırımla, mevcut sisteme yaklaşık, 10 kilometrelik kanalizasyon hattı, 11 kilometrelik yağmur suyu kanalı ve 6 kilometrelik de içme suyu hattı ilave ettiklerini belirten Çetinavcı, yine Gürsu’ya yapılan yatırımlar kapsamında 32 tonluk asfalt dökme işlemi gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Çetinavcı, Gürsu-Dışkaya İlaçlama Havuzu’nun da yapım aşamasında olduğunu dile getirdi. Kestel’e de büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirten Çetinavcı, “2014’ten bu yana yaklaşık 75 milyon TL’lik yatırımla Kestel’de 177 kilometrelik içme suyu, 70 kilometrelik kanalizasyon hattı, 24 kilometrelik yağmur suyu kanalı imalatı gerçekleştirdik. 61 tonluk asfalt dökme işlemi, 1.5 kilometrelik dere ıslahı ile dört gölet ve sulama tesisini hizmete sunduk. Bütün bunların yanısıra, beş gölet ve sulama tesisi de yapım aşamasında bulunuyor” diye konuştu.

BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’nın Gürsu ve Kestel şube müdürlükleri ziyaretinde, BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Adem Vural ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Personel Şube Müdürü Ahmet Arslan da hazır bulundu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 12.09.2017 | Okunma sayısı:1624

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir