Haberler

GÜRSU PARKI HİZMETE AÇILDI

Font Boyutu

10 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

GÜRSU PARKI HİZMETE AÇILDI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GÜRSU PARKI’NIN AÇILIŞINDA YAPTIĞI KONUŞMADA, BURSA’YI AVRUPA BİRLİĞİ DÜZEYİNDE BİR KENT HALİNE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞTIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA –
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gürsu Belediyesi tarafından yaptırılan Şehir Parkı’nın açılışında, Bursa’yı Avrupa Birliği düzeyinde bir kent haline getirmek için sadece kent merkezinde değil, merkeze bağlı ilçelerde de yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını söyledi.

Başkan Altepe, AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar ile birlikte Gürsu Belediyesi tarafından yaptırılan Şehir Parkı’nın açılış törenine katıldı. Törende yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Altepe, tüm ilçeleriyle birlikte Avrupa Birliği düzeyinde bir kent olması için kentin her köşesinde çalışmalarının hızla sürdüğünü vurguladı. Kentin yeni vizyonunun turizm ve hizmet sektörü olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Tarihi ve kültürel anlamda geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan kentimizin bu özelliğini ön plana çıkardığımız sürece Bursa’yı arzu edilen noktada göreceğimizi umut ediyorum. Bu amaçla da kentin her köşesinde tarihi eserleri ayağa kaldırma çalışmalarımız sürüyor. Turizm alanında kentimizin var olan potansiyelini ortaya çıkarmak için yaptığımız projeler sayesinde Bursa bu alanda da hak ettiği değeri bulacaktır” diye konuştu.
Konuşmasında tüm annelerin anneler gününü de kutlayan Başkan Altepe, “Geleneklerimize bağlı bir millet olarak annelerimizin her zaman yanındayız. Onları sadece bir günle anmak yerine her zaman onların yanında olduğumuzu milletçe göstermemiz gerekir” dedi.
Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü de Gürsu’nun gelişmesi için önemli projeleri bir bir hayata geçirdiklerini belirterek, açılışı yapılan park gibi çeşitli sosyal donatı alanlarını Gürsu’ya kazandırmaya devam edeceklerini vurguladı. Başkan Altepe, açılış sonrasında vatandaşlarla sohbet etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 10.05.2010 | Okunma sayısı:6308

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir