Haberler

Gurme kaşar kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi oldu

Font Boyutu

 20 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

GURME KAŞAR KAHVALTI SOFRALARININ VAZGEÇİLMEZİ OLDU
- BESAŞ’IN KELES SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ TESİSİ’NDE HİÇBİR KİMYASAL MADDE KULLANMADAN ÜRETTİĞİ GURME KAŞAR, KISA ZAMANDA KAHVALTI SOFRALARININ VAZGEÇİLMEZLERİ ARASINDAKİ YERİNİ ALDI.

BURSA - BESAŞ’ın Keles Süt ve Süt Ürünleri Tesisinde hiçbir kimyasal madde kullanmadan ürettiği gurme kaşar, kısa zamanda kahvaltı sofralarının vazgeçilmezleri arasındaki yerini aldı.

Bursa’da 30 yılı aşkın süredir kaliteli, sağlıklı, hijyenik ekmek üretimi ile vatandaşların sofralarında yerini alan BESAŞ, yılların tecrübesini süt ve süt ürünlerinde de göstermeye başladı. Dağ ilçelerinde kırsal kalkınmanın önünü açmak için Keles’e kurulan ve yaklaşık 4 ay önce üretime başlayan Süt ve Süt Ürünleri Tesisinde üretilen gurme kaşar, taze kaşar, ayran, yoğurt ve kahvaltılık lor, kısa sürede tüketiciden tam not aldı. Klasik üretim yöntemlerinin modern makinelerde uygulanarak, sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretilen süt ürünleri kentin farklı noktalarındaki 400 BESAŞ bayiinde tüketiciyle buluşuyor.

12 kilo sütten 1 kilo kaşar
Tamamen tüketici sağlığını ön plana alarak yapılan üretim zincirinin en önemli halkalarından birini de Gurme Kaşar oluşturuyor. Günümüzde kontrolsüz ve merdiven altı tabir edilen üretim şekliyle üretilen ve neredeyse 2 kilo süt fiyatına satışa sunular kaşarlar halk sağlığını tehdit ederken, 1 kilogram Gurme Kaşar hiçbir kimyasal madde kullanılmadan 12 litre süt kullanılarak üretiliyor. Protein ve enerji deposu olan Gurme Kaşar, özellikle büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu okul çağı çocukları başta olmak üzere her yaş grubu için büyük önem taşıyor. Protein, karbonhidrat, yağ, kalsiyum, fosfor, potasyum, çinko ile A, B, D, E ve K vitaminlerini içeren çok zengin bir besin kaynağı olan Gurme Kaşar, 250 gram ve 500 gramlık paketlerle tüketiciye sunuluyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 20.02.2014 | Okunma sayısı:2846

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir