Haberler

GÜREŞÇİLERE MORAL ZİYARETİ

Font Boyutu

30 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

GÜREŞÇİLERE MORAL ZİYARETİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU ÜYESİ ABDULLAH KARADAĞ, YALOVA’DA KAMP YAPAN MİLLİ GÜREŞÇİLERİ ZİYARET ETTİ.
- KARADAĞ, BAKLAVA YEDİRDİĞİ SPORCULARA MORAL VERDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Serbest Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Karadağ, Yalova’da kamp yapan güreşçileri ziyaret ederek moral verdi.

Yalova’da yapılan kampta Varşova’da düzenlenecek olan Avrupa şampiyonasına hazırlanan yıldızlar güreş milli takımı, daha sonra da Macaristan Szombathely’de düzenlenecek dünya şampiyonasına katılacak.
Yalova’da kamp yapan yıldızlar güreş milli takımını ziyaret eden Abdullah Karadağ, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü güreş antrenörü Ahmet Gürhan ve Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Bıyıklı ile de görüştü. Güreşçilere moral ziyaretinde bulunduğunu söyleyen Karadağ, hocalara ve sporculara baklava ikram etti. Karadağ’ın ziyaretinden dolayı mutlu oldukları gözlenen sporcular ve eğitmenleri, çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdikleri Karadağ´a isteklerini de bildirdiler. Sporcuları dikkatle dinleyen Karadağ, sıkıntıların en kısa sürede ortadan kaldırılacağını vurgulayarak, “Türk güreşinin daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalarımız sürüyor. Türkiye’nin adını güreşte de dünya çapında zirveye taşımayı hedefliyoruz” dedi.
Karadağ, bu amaçla güreşe gönül veren sporcuların tek bir maçla değil, yıl içindeki tüm performanslarıyla değerlendirilmelerinin önemine değindi. Sporcuların moral ve motivasyonunun yüksek tutulmasının başarıyı getireceğini de söyleyen Karadağ, “Yetiştirdiğimiz güreşçileri elimizde tutamayıp, değerlerimizi diğer ülkelere kaptırıyoruz. Sporcularımızın uzun yıllar kendi ülkelerine hizmet etmeleri için gereken şartları sağlayıp, güreşçilerin yaşadıkları sıkıntılarla ilgili tedbirlerimizi alacağız” diye konuştu. Karadağ, sporculara baklava ikram etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 30.06.2011 | Okunma sayısı:4141

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir