Haberler

GÜNDOĞDU’DA MÜZİK ZİYAFETİ

Font Boyutu

 30 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

GÜNDOĞDU’DA MÜZİK ZİYAFETİ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ORKESTRASI, KONSER KEYFİNİ BURSA’NIN KÖYLERİNE TAŞIDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BANDOSU VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ORKESTRASI TÜRK SANAT MÜZİĞİ BÖLÜMÜ İCRA HEYETİ, MUHTEŞEM BİR KONSERLE GÜNDOĞDU KÖYÜ’NDE VATANDAŞLARLA BULUŞTU.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği İcra Heyeti ve Büyükşehir Belediye Bandosu, Gündoğdu Köyü’nde vatandaşlara müzik ziyafeti çekti.

Kentin merkezindeki sanatsal ve kültürel etkinlikleri şehir merkezine uzak noktalara da ulaştırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, köy konserlerine başladı. Büyükşehir Belediye Bandosu ile Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği İcra Heyeti, ilk konseriyle Gündoğdu Köyü’nde yaşayan vatandaşlara keyifli bir gün yaşattı. En sevilen şarkılarla popüler eserlerin de dinleyicilerle buluştuğu konser, Gündoğdu sakinlerinden ilgi gördü.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Neşet Çakmaklı, Gündoğdu Köyü’nde verilen konserle başlayan programın her hafta farklı bir köyde süreceğini anlatarak, Büyükşehir Belediyesi’nin bu sayede kültür ve sanatsal aktiviteleri halkın ayağına kadar götürdüğünü söyledi.
Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği Bölümü İcra Heyeti, 6 Aralık Pazartesi günü Büyükdeliller Köyü’nde, 13 Aralık Pazartesi günü Soğukpınar Köyü’nde ve 20 Aralık Pazartesi günü de Ahmet Bey Köyü’nde; Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Halk Müziği Bölümü korosu da 2 Aralık Perşembe günü saat 15.00’da Avdancık Köyü’nde, 9 Aralık Perşembe günü Dağakça Köyü’nde, 16 Aralık Perşembe günü Doğancı Köyü’nde ve 23 Aralık Perşembe günü de Selçukgazi Köyü’nde konserler verecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 30.11.2010 | Okunma sayısı:13392

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu