Haberler

GÜNDEM BÜYÜKŞEHİR’İN ÇALIŞMALARI

Font Boyutu

 20 ARALIK 2012

BASIN BÜLTENİ

GÜNDEM BÜYÜKŞEHİR’İN ÇALIŞMALARI
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN SON BİR AYDA YAPILAN ÇALIŞMALAR, MECLİS ÜYELERİNE ANLATILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİSİ ARALIK AYI TOPLANTISI 2. OTURUMU 24 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ YAPILACAK.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Meclisi Aralık ayı toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin son bir ayda yaptığı çalışmalar incelendi. Meclisin Aralık toplantısının 2. oturumu ise 24 Aralık Pazartesi günü saat 17.00’da Tarihi Belediye Binası’nda yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç’ün yönettiği Aralık ayı meclisi Tarihi Belediye Binası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkanvekili Ödünç, Büyükşehir Belediyesi’nin Balkanlarda yaptığı çalışmaların devam ettiğini anlatarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin Makedonya’ya gittiğinden dolayı toplantıya katılamadığını belirtti. Büyükşehir Belediyesi’nin son 1 aydaki çalışmalarının sunumunu da yapan Başkanvekili Ödünç, T1 tramvay hattında ray döşeme çalışmalarının sürdüğünü, Nilüfer bölgesindeki Odunluk köprüsünün temelinin atıldığını, Mudanya’dan İstanbul’a yolcu taşıyacak olan BUDO’nun çalışmalarının sürdüğünü, stadyumun çatı ve dış cephe kaplamalarının yapılması çalışmalarının devam ettiğini, masa tenisi salonu ve Pilot Sanayi İlköğretim Okulu Spor Salonu’nun tamamlandığını hatırlattı.
Bursa merkezinde ve ilçelerde tarihi yapıların restorasyonları hakkında da bilgiler veren Başkanvekili Ödünç, Emir Sultan Hamamı’nın ve Cık Cık Hamamı’nın açıldığını, Gemlik Paşa Konağı’nın restorasyonunun başladığını söyledi. Barınma Evi’nin kış aylarında evsiz kalan, şehir dışından gelen ve halen 180 kimsesiz vatandaşa sıcak yuva olduğunu kaydeden Ödünç, BUSKİ’nin güneş enerjisinden elektrik üreteceği projenin önemine değindi. Başkanvekili Ödünç, somut olmayan tarihi mirasın kent belgeliğine kazandırıldığı çalışmalar kapsamında, Bursa’daki tekkeler hakkında araştırmaların kitaplaştırıldığını belirtti. Bu ay muhtarlara yeni yasa hakkında bilgiler de verildiğini anlatan Başkanvekili Ödünç, Balkanlarda düzenlenen aşure programı ve Suriyeli mültecilere yardım kampanyasının yapıldığını, Karagöz Sinema Atölyesi’nin ilk dönem kursiyerlerinin sertifikalarını aldığını ve BUSKİ’nin Görükle’ye yeni bir hizmet binasının kazandırıldığını da sözlerine ekledi.
Yoğun gündem maddelerinin ele alındığı ilk oturumun ardından, Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Aralık ayı toplantısı 2. oturumunun 24 Aralık Pazartesi günü saat 17.00’da yapılacağı açıklandı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 20.12.2012 | Okunma sayısı:3224

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir