Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Gül Kavşağı´na ilave yol ve geçit

Sitenizde Yayınlayın...

18 MART 2017

BASIN BÜLTENİ

GÜL KAVŞAĞI’NA İLAVE YOL VE GEÇİT

-          ‘KESİNTİSİZ ULAŞIM’ HEDEFİYLE YATIRIMLARINA DEVAM EDEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ŞERİT DARALMASI NEDENİYLE TRAFİKTE TIKANMALARA YOL AÇAN GÜL KAVŞAĞI’NA İLAVE YOL VE GEÇİT YAPMAK İÇİN DÜĞMEYE BASTI.

-          MEVCUT 3 ŞERİTLİ BURSA-İZMİR KARAYOLUNUN GÜL KAVŞAĞI İSTİKAMETİNDE 2’YE DÜŞTÜĞÜNÜ VE DOĞAL OLARAK TRAFİKTE TIKANMALARIN MEYDANA GELDİĞİNİ BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, İNŞA EDİLECEK İLAVE YOL VE GEÇİTLE BİRLİKTE YAŞANAN SIKINTININ TARİHE KARIŞACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA - ‘Kesintisiz ulaşım’ hedefiyle yatırımlarına devam eden Bursa Büyükşehir Belediyesi, şerit daralması nedeniyle trafikte tıkanmalara yol açan Gül Kavşağı’na ilave yol ve geçit yapmak için düğmeye bastı. Mevcut 3 şeritli Bursa-İzmir karayolunun Gül Kavşağı istikametinde 2’ye düştüğünü ve doğal olarak trafikte tıkanmaların meydana geldiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, inşa edilecek ilave yol ve geçitle birlikte yaşanan sıkıntının tarihe karışacağını söyledi.

Başkan Altepe, Gül Kavşağı’nda yapılacak düzenlemeler öncesi bölgede incelemelerde bulundu. Şehir içi trafiği rahatlatma ve ulaşılabilir kent oluşturma yönündeki çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirten Başkan Altepe, trafiğin düğümlendiği tüm noktalarda inovatif çözümler ürettiklerini ifade etti. Bursa trafiğini zora sokan noktalarda neşter sayılabilecek düzenlemeleri hizmete aldıklarını, bunlardan biri olan Gül Kavşağı için de düğmeye bastıklarını söyleyen Başkan Altepe, yapılacak düzenlemelerle birlikte kavşakta yaşanan trafik sıkıntısının tarihe karışacağını ifade etti. 3 şerit olan Bursa-İzmir karayolunun Gül Kavşağı’na gelindiğinde 2’ye düştüğünü ve bunun da araç akışında boğulmalara neden olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Bursa-İzmir karayolunu rahatlatmak ve 3 şerit olan yolun yine 3 şerit olarak devam etmesini sağlamak için yeni proje çalışması gerçekleştirdik. Projemizde köprünün altını tamamen 3 şeritli gidiş ve dönüş hattı olarak hizmete alıyoruz. Aynı zamanda kesintisiz bağlantılar için yine köprünün altına geçitler planlıyoruz” dedi. Yapılacak düzenlemelerle birlikte artık geçişlerinin de rahatlamış olacağını kaydeden Başkan Altepe, “Ana güzergahtaki 3 şerit kesintiye uğramadan doğrudan geçiş mümkün olacak. Şu anda projeler tamamlanmak üzere. Proje çalışmasının ardından inşaata başlayıp kısa zamanda bu işi bitirmek istiyoruz. Hedefimiz yaz aylarına girmeden sonuca ulaşmak” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

 

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 


23513_BOS_BULTEN_201703171047.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 18 Mart 2017 Saat 10:00

Okunma Sayısı: 1824

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları