Haberler

GÖNÜLLÜLERDEN MÜZİK ZİYAFETİ

Font Boyutu

 27 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

GÖNÜLLÜLERDEN MÜZİK ZİYAFETİ
- SANATA GÖNÜL VERMİŞ İNSANLARIN OLUŞTURDUĞU BURSA KENT KONSEYİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ ÇALIŞMA GRUBU, MUHTEŞEM BİR KONSERLE 2010-2011 SEZONUNU NOKTALADI.

BURSA – Tamamı gönüllülerden oluşan Bursa Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Çalışma Grubu, usta sanatçı Burhan Dikencik yönetiminde çıktığı konserde dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Bursa Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Çalışma Grubu, Tayyare Kültür Merkezi’nde (TKM) gerçekleştirilen konserle, 2009 – 2010 sanat sezonunu noktaladı. Konserin açılışında konuşan usta sanatçı Burhan Dikencik, kendilerinin sanatı icra ettiğini ve insanlara sevdirmeye çalıştıklarını belirtti. Dikencik, tüm sezon boyunca kendilerine destek veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ve tüm sanatseverlere teşekkür etti. İki bölüm halinde gerçekleştirilen ve sanatseverlerin ilgi gösterdiği konserde, farklı makamlarda eserler koro ve solo olarak seslendirildi. Sahneye şef olarak çıkan usta sanatçı Burhan Dikencik ve gönüllü sanatçıların performansı ise dinleyenlerden büyük alkış aldı.

Konserinde sonunda konuşan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, bir sezon boyunca Bursa’da Türk Sanat Müziği’ni sevdiren ve yaşatan usta sanatçı Bursa Dikencik ve Türk Sanat Müziği Çalışma Grubu gönüllülerine teşekkür etti. Bir sezon boyunca çok anlamlı konserlerin gerçekleştirildiğini belirten Başkan Pala, Türkiye’nin en aktif kent konseyi olarak gönüllülerin çalışmalarına destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Kadriye Sarıbıyık tarafından sanatçı Burhan Dikencik’e, Belediye Meclis üyesi İsmail Hakkı Arslan tarafından gönüllüler arasında yer alan ve Bursa’nın ünlü mevlithanlarından olan Mustafa Kavurmacı’ya çiçek takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.06.2011 | Okunma sayısı:3796

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir