Haberler

GÖNÜLLÜ SANATÇILARDAN BAHAR KONSERİ

Font Boyutu

28 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

GÖNÜLLÜ SANATÇILARDAN BAHAR KONSERİ
- BURSA KENT KONSEYİ MÜZİK ÇALIŞMA GRUBU’NUN DÜNYA MÜZİK DOSTLARI ÇOK SESLİ KOROSU İLE BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ ‘BAHAR KONSERİ’ BURSALILARA EĞLENCELİ DAKİKALAR YAŞATTI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi bünyesinde çeşitli meslek gruplarından insanların oluşturduğu Müzik Eğitim Çalışma Grubu, Dünya Müzik Dostları (DMD) Çok Sesli Korosu ile beraber verdiği ‘Bahar Konseri’nde dinleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattı.

Tayyare Kültür Merkezi’nde (TKM) gerçekleştirilen konsere, Bursalılar büyük ilgi gösterdi. Aralarında öğretmen, avukat, doktor, öğrenci, aşçı, bankacı, ev hanımı gibi çeşitli meslek gruplarından insanların bulunduğu Müzik Eğitim Çalışma Grubu, Şef Levent Sezgin ve Yardımcı Şef Suat Şahin yönetiminde sahneye çıktı. DMD Çok Sesli Korosu ile birlikte verilen konserde, 19 soprano, 9 tenor, 18 alto ve 9 bas ses ile dinleyenlere unutulmaz bir konser verildi. Anadolu türkülerinden Afrika ezgilerine, İngiliz eserlerden Rus ve Makedon notalarına kadar geniş bir yelpazeden oluşan eserlerini seslendiren gönüllü sanatçılar, performanslarıyla alkış aldı. Dinleyenlerin de hareketli parçalara tempo tuttuğu gecede, sanatçılar ‘Suda balık oynuyor’, ‘Greensleves’, ‘Mazi kalbimde bir yaradır’, ‘Ahora Seremos Felices’, ‘Thula Baba’, ‘Gemiciler’, ‘Elbet bir gün buluşacağız’, ‘Ceviz oynamaya geldim’, ‘Arnisi’, ‘Kalinka’, ‘Adıgüzelzade’, ‘Muğla zeybeği’, ‘Hicret’, ‘Rum dum dum’, ‘Sordum sarı çiçeğe’, ‘Adanalı’, ‘Akşam mahnısı’, ‘Yemeni’ ve ‘Amur dalgaları’ isimli eserleri seslendirdi.

Konserde ayrıca sergilenen tango dans gösterisi ve zeybek dans gösterisi de Bursalılardan büyük alkış aldı. Gecenin sonunda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Taha Aydın tarafından Şef Levent Sezgin’e, Bursa Kent Konseyi Yerel Gündem Şube Müdür vekili Yıldız Cindoruk ise Yardımcı Şef Suat Şahin’e çiçek takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 28.05.2011 | Okunma sayısı:5231

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir