Haberler

Gönüllü itfaiyeciler artık kimlik sahibi

Font Boyutu

 13 MART 2014

BASIN BÜLTENİ

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLER ARTIK KİMLİK SAHİBİ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI’NCA 2011 YILINDA BAŞLATILAN GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLİK PROJESİNE KATILIP, 79 SAATLİK EĞİTİMİ BAŞARIYLA TAMAMLADIKTAN SONRA SERTİFİKALARINI ALAN 186 GÖNÜLLÜYE ‘GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ KİMLİK KARTLARI’ DAĞITILDI.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nca 2011 yılında başlatılan gönüllü itfaiyecilik projesine katılıp, 79 saatlik eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra sertifikalarını alan 186 gönüllüye ‘gönüllü itfaiyeci kimlik kartları’ dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından itfaiye hizmetlerinin yapılmasında beldede dayanışma ve katılımı sağlamak, hizmetlerde etkinlik, tasarruf ve verimliliği artırmak amacıyla 2011 yılında başlatılan gönüllü itfaiyecilik uygulaması kapsamında bugüne kadar 186 kişi 79 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı. Gelişmiş ülkelerde yaygın olarak uygulanmasına rağmen Türkiye’de yeteri olarak bilinmediği için sağlıklı bir uygulama zemini bulamayan gönüllü itfaiyecilik, Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamasıyla Bursa’da önemli bir yer edinmiş oldu. Aldıkları eğitimlerle her türlü yangına müdahale konusunda yeterli bilgiye sahip olan gönüllü itfaiyeciler, İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından dağıtılan kimliklerle kendilerini resmileştirmiş oldu.

AKUT Arama Kurtarma Derneği, BAKUT Bursa Arama Kurtarma Spor Kulübü Derneği, Bursa 911 Arama Kurtarma Derneği, Cumalıkızık Köyü Muhtarlığı, Gemlik Yaşam Atölyesi Derneği, Kirazlı Mahallesi Muhtarlığı, MAK Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Birimi, NAK Nilüfer Arama Kurtarma Derneği ve ORSAT Orhangazi Su Altı Sporları Derneği üyelerinden oluşan gönüllü itfaiyecilere kimlik kartlarını Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan verdi. Kimlik dağıtım töreninde konuşan Doğan, “Gönüllü itfaiyecilerimiz, teşkilatımızca ihtiyaç duyulduğu zaman çağrıldıklarında olay yerindeki güvenlik görevlilerine kimliklerini göstererek çalışmalarımıza rahatlıkla katılabilecekler. Şehir içinde ikamet eden gönüllü itfaiyecilerimiz zaman zaman büyük yangın ve tatbikatlara çağrıldılar ve büyük çoğunluğunun çalışmalarımıza katıldığı gözlemlendi. Yine Kirazlı Mahallesi sınırları içerisinde 2011 yılından bu yana birkaç kez küçük çaplı yangın olmuş, Gönüllü İtfaiyecilerimizce anında müdahale edilerek söndürülmüştür. Kendilerini başarılı hizmetlerinden dolayı yürekten kutluyorum” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.03.2014 | Okunma sayısı:2360

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu