Haberler

GÖNÜLDEN GÖNÜLE NAĞMELER

Font Boyutu

6 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

GÖNÜLDEN GÖNÜLE NAĞMELER
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ İCRA HEYETİ, 2009 – 2010 SANAT SEZONUNA ‘GÖNÜLDEN GÖNÜLE MAĞMELER’ KONSERİYLE VEDA ETTİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Bölümü İcra Heyeti, ‘Gönülden Gönüle Nağmeler’ adlı özel repertuarın sunulduğu son konserde, sanatseverlerin gönlünü fethetti.

Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde, Mustafa Can’ın şefliğinde sahneye çıkan Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği İcra Heyeti, iki bölümden oluşan konserde en sevilen eserleri seslendirdi.
Avni Anıl’dan Yıldırım Gürses’e, Yusuf Nalkesen’den Münir Nûreddin Selçuk’a kadar usta bestekarların gönülleri titreten şarkılarını söyleyen sanatçılar, izleyenlere müzik ziyafeti çekti. ‘Duygular coşuyor çaldığın zaman’, ‘Mevsimler yas tutup, çöller ağlasın’, ‘Dudaklarında arzu, kollarında yalnız ben’, ‘Yok başka yerin lûtfu ne yazdan, ne de kıştan’, ‘Ateş olup yaksan da, gonca güller taksan da’ ve ‘Anla artık, anla beni, unut bütün geçenleri’ gibi sevilen şarkıları coşkuyla icra eden sanatçılar, konserin sonunda ayakta alkışlandı.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak, şef Mustafa Can’a muhteşem konserden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek çiçek verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 06.05.2010 | Okunma sayısı:5318

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir